Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korának megfelelően fejlődik...

Korának megfelelően fejlődik vagy valóban többet tud, mint a társai?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom,hogy nem dicsekvésnek szánom a kérdést. Nem is akarok nagyon belemenni,csak szeretném megkérdezni,hogy mennyire szokványos az, ha egy lassan 16 hónapos babának 40 szóból álló szókincse van, a többit pedig a szavak elejével jelzi, banán=ba, mandarin=ma, motor=mo stb...

Csak mert nálunk volt egy ismerős,és csodélkozott,hogy mennyi mindent tud a csemetém.


Emiatt vetődött fel bennem a kérdés


2012. márc. 16. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik gyerek a beszéd területén ügyesebb, míg mások a mozgás, logika illetve egyéb területeken! Ügyes a babád, hogy majd másfél évesen már így kifejezi magát, de szerintem nem rendkívüli eset! Fejleszd sokat ezt a területét és majd később meglátod, hogy mi lesz!
2012. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szép.nagyon szép teljesítmény.nem tudom mennyit kéne tudnia,de fiam sokat beszélt de ennyit nem.
2012. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam 18 hónaposan már nagyon szépen mondott szavakat,megértette magát,most lesz 2 éves és szépen mondatokban beszél.Azt mondja a környezetem hogy nagyon ügyes,a barátnőm fia 2 és fél éves és alig mond pár szót.

VISZONT az én kisfiam csak 18 hónaposan kezdett el magától járni...

minden gyereknek van erőssége,egyébként is egyszer majd mind ugyanazon a szinten lesznek:)

2012. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

fiam kis barátnője 16 hónaposan folyékonyan beszélt, alkudozott az anyukájával szépen kért dolgokat, több száz szavas szókincse volt akkor.

fiam 2 éves kora után kezdett beszélni, addig 10-15 szava volt.


szerintem egyik se okosabb vagy előrébb van, egyszerűen ebben ügyesebb, míg a másik másban :)

2012. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolóval egyetértek. A 40 szó tényleg több az átlagosnál, de egy gyereket sem lehet egyetlen terület alapján "zseninek" kikiáltani. :)

Tudom, hogy nem is ez volt a célod! :D

Az én lányom 14 hónapos, ő is egész sokat beszél, de távolról sem ennyit, szóval tényleg nagyon ügyes babád.

2012. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mind másképp fejlődik. Okos babád van. Hogy tehetséges e ez még nem derül ki, de a beszéd területén biztos nagyon szépen fejlődik, hamarabb, mint ekorú társai.

Nagyon fog ekkorak korukban már az agyuk, a mi kisfiunk nem tudott még sokat beszélni ekkor, alapjáva véve csendes is volt (mára nem annyira már), de nagyon okos volt. 18 hónaposan tudta az összes amcsi államot. Volt egy térképünk szines, és mutogatta én pedig mondtam. Mivel ő még nem tudta, egyszer megfordítottam, és én mondtam, ő pedig mutatta. Csak néztünk. Szóval mind más.

Nyugodtan legyél rá büszke, de maradj a nem dicsekvés zónában ;-)

2012. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ebből hosszútávú következtetést levonni nem szabad. Mint írták, ki ebben, ki abban ügyesebb.

Fiam 2,5 éves koráig alig beszélt, majd 3 éves korára szebben, többet, mint az átlag 3 éves.

Mozgásfejlődése korát meghaladó.


Lányom ugyanez. 12,5hós, 1 szót mond, de már 11 hónapos korától fel-le mászik az ágyon, lépcsőzik, felmászik a könnyebb csúzdákra. Szóval neki is a mozgása csodás. Gyönyörűen sétál hónapok óta, mászik szabályosan.


Szóval igen, ügyes a babád, ő ebben erős.

De ez nem feltétlen tanítás kérdése. Nálunk a 3,5éves fiammal egész nap mondókázunk, az 1 éves lányom hallja, tanítanám, de meg nem szólal. ez van.

2012. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!!!


Persze ezzel tisztában vagyok,ki ebben ki abban az ügyesebb, csak kíváncsi voltam véleményekre.


Mozgásfejlődésben is ügyes volt, 11 hónaposan már járt,most az állatokat is meg tudja mutatni(már pl. a pávát,pulykát is megkülönbözteti...).

2012. márc. 16. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Hűűűűűű, azta!!!

Most komolyan, tudom, hogy minden anyának a saját gyereke a legszebb és legokosabb, de azért tényleg ne szállj el!!! Első válaszoló voltam!

2012. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták előttem: ügyes, de nem egyedi.

Az én kisfiamnak 16 hónaposan kb. 180-200 szavas lehetett a szókincse, másfél évesen már rövidebb, 3-4 szavas mondatokban beszélt. Most 2,5 éves lesz, már folyékonyan beszél, visszadumál, mondókázik, rengeteg verset tud, és a családi napköziben angolul is tanítják őket, úgyhogy ismer jó pár színt, a számokat, egy-két alap kifejezést, és pár rövidke mondókát.

Mindezt kiegészíteném azzal, hogy esze ágában nincs pl. bilibe vagy vécébe kakilni, simán berottyant a bugyiba. :(( Ha pelust adnék rá, a pisi is oda menne.


Az egyik gyerek ebben ügyes, a másik meg abban.

2012. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!