Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babámat várom, a dokim...

Első babámat várom, a dokim szerint a bébi megfelelően fejlődik, de kisebb az átlagnál, lehet, hogy túlaggódom a dolgot?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő lenne: most töltöttem be a 26. hetet. A dokim szerint a bébi megfelelően fejlődik, de kisebb az átlagnál. Tudom ez normális, mert nem minden babó fejlődik egyformán,, de egy ilyen korú csöppségnek ( legyen az kisebb vagy nagyobb ) mennyit kellene mozognia a méhben? Néha olyan érzésem van, mintha ott se lenne, mert annyira nyugiban van. Még a hangosabb erőteljesebb zajokra sem "ijed meg", vagy csak én nem veszem észre? Néha meg nagyon mozgékony, olyan fura. Tudna valaki felvilágosítást adni erről, mert a neten ilyet nem találtam.
2008. szept. 8. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is 26 hetes vagyok, vannak időszakok, mikor egész nap aktív, máskor meg alig mozog, ez természetes.

De ha 1-2 napig egyáltalán nem érzed, akkor mindenképp menj el dokihoz, vagy a védőnőhöz szívhangot hallgatni.

2008. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Túlaggódod......:)
2008. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én 28 hetes vagyok de van hogy órákig nem jelentkezik a drágám. Ami érdekes, hogy hiába van már 1 kiló felett, nem érzem minden mozgását. Voltunk uh-on, és egy pillanatra nem állt meg, és én alig egyszer-kétszer éreztem. Az én orvosom azt mondta, hogy a lényeg, hogy mindennap érezzem, az nem fontos, hogy mennyiszer, és milyen erőssen. Minden jót!
2008. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! 26 hetesen még nem az a lényeg, hogy milyen sokszor érzed, lényeg hogy, minden nap jelentkezzék. Neki még van helye, ezért nem érzed minden mozdulatát. De majd már nemsokára...!
2008. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szió! Én második Babómat várom, megértem aggodalmad, én is aggódós vagyok. Első Babám szinte egész nap meg sem állt! Éjjel-nappal mozgolódott, helyezkedett, rugdosott. A mostani Pocilakóm, akivel a 24. hétben vagyok, nyugisabb. Van, amikor lefekszek, és szinte hullámzik a hasam, látom ahogy turnázik, elhúzza valamilyét és dudorodik a hasam. Viszont nála van, hogy 1-2 óráig nem jelentkezik, csak érzem, hogy össze van kuporodva, gondolom alszik, erős zajokra sem rezzen meg ilyenkor Ő sem. Úgyhogy ne aggódj, biztos minden rendben van! Szép babavárást!
2008. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, hamar megerősödik! ;-) Én is így voltam vele az első babánál kb. a 20-21. héten éreztem először, hogy megmozdult, de akkor is úgy, ahogy te, volt nap, mikor egyáltalán nem éreztem, hogy mozog. Pedig mozgott ő, csak nem volt elég erős még. Ne izgulj, pár hét és akkorákat fog rúgni, hogy nem csak érezni fogod, látni is lehet majd!
2008. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!