Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagyjam elválasztani négy...

Hagyjam elválasztani négy éves kislányomat a legjobb ovis barátnőjétől?

Figyelt kérdés
Kislányom középső csoportos az oviban. Van egy nagyon jó barátnője, sülve-főve együtt vannak. Az ovónők szerint csak együtt játszanak - ezert szeretnék őket szétválasztani. Mivel a másik kislány néhány hónappal idősebb, egy évvel hamarabb megy iskolába, ráadásul másikba. Ez az ovónők szerint jó alkalom arra, hogy jövőre külön válasszák a lányokat: a kis barátnőt a nagycsoportba tennék, lányom pedig maradna a középsőben. Hiszen ha nem ebben az évben, a következőben így is úgy is külön kerülnének. Én értem ezeket az érveket. Azonban a lányom nagyon okos, már most sok mindent tud, amit egy iskolásnak tudnia kell. Ezért szerintem nyugodtan tovább lehetne engedni a nagycsoportba. Ráadásul nem vagyok biztos benne, hogy az a legjobb, ha elválasszák őket. A kislányom eléggé érzékeny, ragaszkodó típus, félek, hogy rosszul fogja érezni magát az oviban. A fiammal, aki már harmadikos a suliban, szintén történt ilyesmi, és ő aztán két évig nem találta a helyét az oviban. Ti mit tennétek a helyemben? Hagynátok, hogy most külön válasszák őket, vagy inkább ragaszkodnátok ahhoz, hogy tovább menjen a másik kislánnyal a nagycsoportba, hogy legalább még egy évig együtt legyenek?
2012. márc. 18. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elválasztás mellett döntenék., Ha még egy évig együtt vannak,akkor a ragaszkodás is nagyobb lesz. A lányod,akármilyen okos,jövőre még nem lesz érett az iskolára.
2012. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az elválasztást nem értem,de én sem íratnám nagycsoportba még.tényleg nem lesz iskola érett még,vagyis jobb ha marad még egy évet,nem válik kárára,az hogy miért baj,hogy csakis együtt játszanak azt nem tudom.próbálják bevonni őket a csoportos játékokba,ha ez megy és egyébként a szanad foglalkozásokba együtt játszanak az miért baj?lehet hogy baj,csak nem értem az okát.
2012. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Jövőre még egyikük se megy suliba, csak az azután köv évben. A lányom barátnőjét nagy csoporta akarják tenni, a lányomat meg középsőben akarják hagyni, hogy ne legyenek annyit együtt. :(
2012. márc. 18. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Én engedném nagycsoportba. Én is kétszer jártam a nagycsoportot, és az ég világon semmi bajom nincs. Kicsik még, érezzék jól magukat együtt. Majd, ha iskolások lesznek úgyis kevesebb idejük lesz mindenre. Úgy lennék újra gondtalan gyerek, nekik ez most adatik meg. Hajrá!
2012. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jól értem, hogy itt kortárs csoportos óvodáról van szó, vagyis kb. egykorú együtt járnak 3 évig – aki pedig évvesztes (mint a lányod), azt középsőben átrakják egy másik középsős csoportba, hogy a középsőt járja kétszer, és ezzel az új csoporttal legyen majd nagycsoportos?

Ha így van, azt gondolom, egy négyévesnek nagyobb trauma, ha új óvónők, új csoporttársak közé kerül, mint egy nagyobbnak, tehát szerintem a lányodnak jobb lenne, ha menne nagycsoportba az eddigi gyerekekkel, és majd utána, az utolsó évre kerülne egy új nagycsoportba.


A kötődésük szempontjából nézve is „normálisabbnak” tartanám, ha akkor és azért válnának el, mert a másik kislány iskolába megy. Hiszen ez egy normális dolog, az viszont nem annyira, hogy mesterségesen elválasszák őket. Nagyon sokat változnak a gyerkekek ebben a korban egy év alatt, szerintem jobban fel tudja dolgozni ezt valaki, ha már nagyobb…


Egyébként meg, ha esetleg közben kiderülne, hogy a lányod iskolaérett (dacára annak, hogy pár hónappal fiatalabb), ha nagycsoportos lenne, megvolna a lehetősége, hogy ő is iskolába menjen. (Bár szerintem jobb, ha minél tovább ovis valaki.)

2012. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem örülni kéne, hogy a kislányod így tud kötődni valakihez, amíg lehet, hagynám őket egy csoportban, ha már így megtalálták egymást.
2012. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így voltunk mi is 1,5 évvel ezelőtt. A lányom az egyik barátnőm lányával szinte együtt nőtt fel, aki tőle fél évvel idősebb. Együtt jártak bölcsibe, majd kiscsoportba, de a következő évben úgy alakult, hogy a lányom maradt a kiscsoportban, mert évvesztes, a barátnője ment a középsőbe. Először féltem, hogy mi lesz, hogy fogadja majd az új évet, mert ő is nagyon érzékeny, és előtte sülve főve együtt voltak a barátnőjével. Végül semmi gond nem volt, sőt sokkal jobban kinyílt a lányom, sok új barátja lett, a barátnőjével játszanak az udvaron, amikor minden csoport kint van, meg persze szoktunk családostól is találkozni. Szóval nálunk végül jó volt, hogy szét lettek választva, lehet, hogy később nehezebb lett volna.
2012. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én lehet, hogy engedném a választást, éppen azért, hogy legyen iskoláig elég ideje megemészteni ezt, és nyitni mások fele, merjen barátkozni másokkal is. Ráadásul egy évet akkor még találkozhatnának, a tudat ott lenne neki erősítésnek, hogy ott van a barátnő, csak másik csoportban, de mégis lenne lehetősége más barátság kötésekre.
2012. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!