Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart egy felső-légúti...

Meddig tart egy felső-légúti megbetegedés? Mikor lesz vége?

Figyelt kérdés
21 hónapos kislányról van szó. Biztos kell 1 hét min.,nem? :(
2012. márc. 18. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
vagy 2,én azt vettem észre egyre nehezebben gyógyul ki fiam belőle,van hogy még a 3.héten is van némi orrfújás,köhögés,iszonyat makacsok a vírusok,ha meg egy hét múlva felülfertőződik még 2 hét.
2012. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

annyi biztos. Pihenjen sokat.

Nálunk mivel a két gyerek oda-vissza fertőzi egymást, volt, hogy két hónapig voltak betegek, közbe egy hét szünettel. A "vicc", hogy mikor már tényleg muszáj volt, mindig visszavittem őket orvoshoz, és persze írta fel a 2., 3., sokadig gyógyszert, hogy ja ez nem használt, akkor másikat adunk, mintha ment volna sorban a gyógyszerlistán...

2012. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, kepzeljetek nekem 2 kicsim van. Egy majdnem 3 eves es egy 11 hos. 6 hete mar biztosan betegek!!!!!!!!!! Minden heten min. 3 napot lazasak is 39-40 kozott!!! Mar megorulok allandoan orvoshoz futunk. A nagy penteken kapta a masodik antibiotikum kurat, a kicsivel hetfon megyek vissza mert pentek ota ejjel nappal magas laza van ismet. Mar nem birom! Mikor gyogyulnak mar meg???? Ejjelente hutofurdozunk nem alszok megint napok ota. :((
2012. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ó,ez szörnyű :( Szegénykémnek is írtak antibiotikumot,köptetőt... De egyelőre mintha nem is használna. Naponta 2x adok neki Nurofent lázcsillapításra,éjjelre Germicidet.Enni nem akar, ha eszik is akkor csak joghurtot (amit nem szabadna),vagy pár kanál valamit. :( Így lesz ez még 2 hétig??
2012. márc. 18. 14:22
 5/13 A kérdező kommentje:

3.-nak: Nagyon sajnállak egy gyerekkel is szörnyű nem is tudom akkor 2-vel???én is úgy magam alatt vagyok, főleg hogy 24 hetes km is vagyok, van hogy "elszakad a cérna" mostanában :(

Nektek milyen antibiotikumokat+köptetőt írtak?

2012. márc. 18. 14:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.


Amoxicilint kaptunk. Kulfoldon vagyunk de ugy tudom otthon is ezt adjak.

Most a fiam masodjara erosebbet kapott. Co amoxiclav a neve.

Mast nem kaptak csak adjam a lazcsillapitot. Ennyi. :( Tenyleg nem egyszeru mert ejszaka is sokat fent vagyunk.

A fiamnak most masodjara a fule is begyulladt. Remelem a kislanyom fule nem gyulladt be majd holnap kiderul.

2012. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja es en is sajnallak! Kb en is ennyi idos terhes voltam amikor a kisfiamnak akkor is laza meg fulfajasa volt mint most. Tudom mit erzel.

En is beteg voltam akkor (is!) es mindketten antobiotikumoztunk es hetekig betegeskedtunk szinten.

2012. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miert nem szabad ilyenkor jogurtot enni?
2012. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon sokáig eltart egy-egy felsőlégúti betegség, akkor gyanakodni lehet, hogy az orrmandula "fertőzi vissza" folyamatosan. Nekem a lányom az előző télen folyamatosan beteg volt, kb. 7-8 hétig is eltartott, amíg kilábalt egy betegségből és az első-második közösségben töltött nap után vissza is esett. 8 antibiotikumot kapott azon a télen. Aztán több tünet is azt mutatta, hogy az orrmandulájával gondok vannak. Tavaly nyáron kivették, idén sokkal gyorsabban kilábal a betegségekből, mondjuk azóta már a szervezete is erősebb. Úgyhogy elképzelhető, hogy hetek, mire teljesen kigyógyul. 4 éves kislány anyukája.
2012. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-asnak: Én arra gondolok, azért, mert nem igazán lehet tejterméket adni az antibiotikum mellé, vagyis bizonyos időnek el kell telnie, mivel a tejtermék (tehát a joghurt jelen esetben) lassítja, gátolja az antibiotikum felszívódását. Én így tudom. Előző voltam.
2012. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!