Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az, hogy 4 éves...

Normális az, hogy 4 éves fiamnak a foga felső része szürkés? Mintha fogköve lenne.

Figyelt kérdés
Egyedül is mos fogat, utána pedig én segítek neki rá, így biztosan tudom, hogy nincs elhagyolva. űOrvosnál még nem voltunk, sajnos én is elég fogköves típus vagyok:(
2011. dec. 28. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan nem szürkés, hanem sárgás-barnás, de arra azt mondta az orvos, kezdődő szuvasodás. Mivel én is le akartam szedetni, mert azt hittem fogkő. De mondom, nálunk nem szürkés, tehát lehet, hogy a szürkés az fogkő, nem tudom. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én négy éves kisfiamnak évek óta az egyik metszőfoga felső részén sárgás és olyan kemény lerakódásos. Alaposan fogat mostunk mindig és csak ez az egy foga.
2011. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet tejfogon is fogkő, de nálunk az első fogak szürkés elszíneződésére azt monda a fogorvos, hogy baktériumok okozzák, nem kell semmit tenni vele. Találtam egy fogorvosi oldalon idevágó leírást: „A tejfogakon kialakuló elszíneződésnek többféle oka is lehet. Az ön kisbabájának esetében legvalószínűbb, hogy az íny közelében levő un. chromogén baktériumok okozzák ezt az elszíneződést, mely többnyire teljesen ártalmatlan elváltozás.”

Vettem fogport, attól két mosás után elmúlt az elszíneződés nálunk, így valószínűleg valóban erről volt szó.

2011. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászóláokat.ez a fogpor érdekes lehet. Megkérdezem majd van-e gyógyszertárba.
2011. dec. 28. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!