Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha írt az ÁNTSZ egy levelet,...

Ha írt az ÁNTSZ egy levelet, a kisfiam széklettesztje hogy jelenjek meg, akkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Egy hete 5 éves kisfiamnak hasmenése volt. Viszonylag sokáig tartott ezért székletmintát adtam le a helyi gyermekklinikán. Ma érkezett a levél mai dátummal, hogy holnap fáradjak be az ÁNTSZ-be. Vajon mi lehet a gyermekem székletében? (Eredményt nem tudok). Milyen esetekben jár el így a ÁNTSZ? Milyen kórokozóknál?

2012. márc. 19. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne izgulj, csak az eredményt akarják oda adni papíron.

Nekem munkából adódóan mindig kell ez a vizsgálat és vagy kiküldik postán vagy be kell menni az eredményért.

2012. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, megnyugtató, de maga a levél azért aggodalomra ad okot: "Tárgy: Járványügyi vizsgálat

A járványügyi vizsgálat lefolytatása céljából szíveskedjen megjelenni az X rendeletben foglaltakra figyelemmel. Amennyiben nem érek rá hívjam fel az X telefonszámot."


Ugyan mi lehet a kisfiam székletében? Már meggyógyult.

2012. márc. 20. 00:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valami fertozese lehet, jobban van mar?
2012. márc. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már jobban van, valszeg túl vagytok rajta. Ne izgulj!

Lehet, hogy a levél egy sablon, mindenkinek ezt írják, akár találtak valamit, akár nem.

Majd írj!

2012. márc. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak 3 honaposan volt ilyen. Közöltek, hogy olyan baktérium fertőzése van, ami nyers csirkehússal vagy nyers tojással terjed. Mondta a gyerekorvos, hogy ez lehet nem megfelelő kezmosastol, mosogatoszivacstol. Nyilván mi nem mosogattuk együtt meg a dolgait a miénkkel, és odafigyeltunk a kéz mosásra is. Na de a rokonok kezet ugye nem nézheted meg. Akkor mondta a gyerekorvos, hogy számítsak rá, hogy ha nem is jönnek ki, de felhívnak, elmondják, mire kell odafigyelni, hogy máskor ilyen ne legyen. Aztán persze nem hívtak fel.
2012. márc. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,


nálunk anyósom főztjétől kapott Campylobacter fertőzést a gyermekünk, felhívtak az ÁNTSZ-től, kikérdeztek, mit evett, hol vesszük a húst, hol vesszük a tojást, iszik-e tejet, milyen tejet, felforraljuk-e stb., de a gyerekorvosnak is szóltak előtte, hogy milyen fertőzést kapott a gyermek. Utána felhívtak, és elmondták, hogy mire vigyázzak (gőzölős vasalás, alapos kézfertőtlenítős kézmosás, stb.), de semmi más gondunk nem lett belőle.


Úgyhogy ne aggódj, a Campylobacterre van antibiotikum, ha más, akkor arra is meggyógyul. Nem gondolom, hogy nagyon aggódnod kéne, velem nagyon kedves volt az ÁNTSZ-es hölgy a telefonba, pedig gondolhatod, hogy féltem... :)

2012. márc. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk tavaly mindkét gyereknél (akkor 2,5 és 1 évesek voltak) campillot találtak, és kijöttek házhoz, nem kellett bemennem (Szeged), de előtte küldtek levelet hogy mikor jönnek. Ez a csirke húsban levő baci ami elvileg ha nem túl hamar vágják akkor kimegy még élő állapotában a csirkéből, ha meg benne marad akkor alapos hőkezeléssel elpusztul. Azt mondták kisgyermekeknél előfordul, valószínűleg valami olyasmi lehetett, hogy pl mennem kellett a gyerekhez, letettem a nyers húst és nem elég alaposan öblítettem le a kezem, de az is elég, ha megfogtam vmit amit utána a gyerek megnyalt.

Nem volt semmi gáz, csak megkérdezték honnan volt a hús. (amgúy sparból)

2012. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a székletmintából végül campilo jött ki. Kisfiam már megy is oviba, kissé csodálkoztak, hogy tünetmentes. Így minden ok, elvileg nem üríti a bacit, mehet közösségbe.
2012. márc. 20. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!