Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam szalmonellás...

2,5 éves fiam szalmonellás lett. Kb. mennyi a gyógyulási idő? Ilyenkor mi az eljárás az ANTSZ által?

Figyelt kérdés

Már beszéltem a bölcsi vezetőjével, szinte rögtön nekem támadt, pedig én egy szóval nem mondtam, hogy ott kapta el, sőt teljesen más irányba visz a gyanúm... De ezt mondtam is neki, mégis olyan fura volt! Gondolom sok herce-hurcával járhat nekik egy ilyen eset...

Kedden kezdtük lázzal, aztán szerdán már hasmenése is volt a fiamnak. Szerintetek mennyi idő kb. mire kitisztul a szervezetéből?

Ilyen esetben kijön hozzánk az ANTSZ? A bölcsi vezető azt mondta, hogy hozzájuk csak abban az esetben megy ki, ha több gyerek is megbetegszik, de hozzánk minden esetben kijön?


2011. szept. 2. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Azt nem tudom,hogy megy e hozzátok az antsz,de ilyenkor visznek be étel mintát,amitől betegek lehettek a gyerekek,és azokat bevizsgálják.De ha csak a kisfiad kapta el és senki más ,akkor nem hinném,hogy kimegy valaki.

2011. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen idősen kapta el, de csak hordozó volt. SE mi se a bölcsis társai nem kapták el, az ÁNTSZ ki se jött. 2 negatív mintát kellet produkálni, addig nem mehetett. Nálunk 1,5 hónapig tartott. Ez idő alatt szigorú karantén, mindent fertőtleníteni stb.Rossz esetben évekig is hordozhatja! Rémálmomban se tértjen vissza!
2011. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az mit jelent hogy csak hordozó volt? Nem voltak tünetei? Mert az én fiamnak sajnos vannak, nagyon erős hasmenés és magas láz... :( Atya világ?? Másfél hónap??!!! Az nagyon durva!!! Belegondolni se merek hogyan oldjuk meg a felügyeletetét.... arról nem is beszélve hogy hogyan magyarázom meg neki, hogy igaz hogy jól (jobban) van, de nem mehetünk a játszira... Panelban lakunk, bele fogunk bolondulni!!!!!
2011. szept. 2. 12:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de már van székletvizsgálat eredményetek? Nálunk ez több napig tart...


Amikor anyukám szalmonellás lett, és laborvizsgálat igazolta, akkor kapott rá gyógyszert. Sokáig kínlódott, a hasmenése elmúlt már, de a hasa sokáig fájt, annyi is elég volt neki, hogy a ruha hozzáérjen. Ő mondjuk eléggé benne volt, tojással fertőződött meg. Párszor hányt, 2 napig volt hasmenése, aztán ezek elmúltak, de a hasfájás maradt neki kb 2 hétig.

Szalmonellára van, kell gyógyszer! Ti kaptatok valamit?

Jobbulást


Ha már meggyógyult, adj neki Bonolact pro kidet, sokkal jobb, mint a normaflore.

2011. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


ÁNTSZ nálunk sem járt, a higiéniára figyeltünk oda, ennyi.

2011. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, van pozitív széklettenyésztése, szerdán vittük és péntekre megmondták a rossz hírt. Kap antibiotikumot, meg adom neki a széntablettát a vízébe feloldva (a hasmenését nem fogja meg, de gyorsabban kipucolja a bacikat és enyhíti a görcsöket is) és kapja a ProKid-et is. Ő hányi nem hányt, de a hasmenés még mindig tart. Akkor nem törvényszerű, hogy kijön az ÁNTSZ? Nem bánnám ha nem jönnének.... Így is nem csinálok mást napok óta mint fertőtlenítek... :(

Igen, sajnos neki is nagyon fáj a hasa, sokat görcsöl, kínlódik vele... :((

2011. szept. 3. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:

A lányomnak nem volt hasmenése, az étvágya jó volt, a hasa nem fájt. Azért adtam le mintát tenyésztésre, mert naponta 4-5x kakilt, de tök normálisat. Igazából én arra gyanakodtam, hogy valami felszívódási zavar v. hogy valamitől felgyorsult az anyagcseréje, de erre álmaimban nem gondoltam! Éppen ezért ő csak hordozta, mert igazi tünete nem volt. Hogy honnan szedte össze az máig rejtély! Tényleg semmi baja nem volt! Azt tudjátok melyik bacija van? Nálunk a salmonella derby nevű volt, én harcoltam ki hogy nézzék meg melyik fajta, mert hátha érzékeny valamelyik antibiotikumra. Eü. dolgozó vagyok, és napi kapcsolatban voltam a helyi ÁNTSZ-szel. Kb. 10 mintát adtam le mire végre lett egy negatív! Egyébként a legtöbb antibiotikum nem irtja ki, ezért is kéne tudni melyik fajtája. Nagyon ki voltam én is, ráadásul vizsgaidőszakom volt, és pont beszoktatás alatt voltunk a bölcsibe. Szegény megölte otthon az unalom, engem meg az ideg, mert nem tudtam tőle tanulni! Sajnos ez a fertőzés nagyon makacs, és ha tünetileg meg is gyógyul, hónapokig, sőt akár évekig is hordozhatja az ember! Ráadásul addig mindvégig karantén, amíg teljesen nem negatív! Drukkolok hogy minél hamarabb átvészeljétek!

2011. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudjátok, ilyenkor az ANTSZ levelet küld, hogy mint a gyerek gondviselője jelenjek meg haladéktalanul? Hogy lehet megtudni a széklet eredményét? Nekem most küldtek értesítést egy székletminta után (kisfiam már tünetmentes)
2012. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem küld levelet! Fel kell hívni őket és úgy mondják meg hogy milyen lett az eredmény! Vagy még azt tudod csinálni, ha nem akarod felhívni őket, hogy a gyerekorvost kéred meg hogy gyűjtse be az infókat, de megmondják neked is TAJ szám+név kell hozzá! Legközelebb akkor kapsz levelet az ÁNTSZ-től, amikor már negatív lesz és feloldják a karantént!

Az én fiam 3 hónapig volt tünetmentes.... és mégis pozitív volt! :(

Jobbulást Nektek!

2012. márc. 20. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!