Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeknél, vírusos fertőzés,...

Gyermeknél, vírusos fertőzés, heveny mandulagyulladás kb meddig tart? Volt valaki (gyermek) mostanában hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Fiam (3 év) szombat este óta lázas.40°környéki,néha az feletti láza van.Vasárnap voltunk ügyeleten,a gyerekorvosunk volt szerencsére.Azt mondta halvány a torok,hólyagos a garatív,mandulák nagyobbak.2 napja szinte semmit nem eszik,gondolom ettől fájlalja a pocakját.Hogyan segíthetnék neki?Csak Amoxicilin-B kapott,és csillapítani kell a lázát.De már ugy le van gyengülve,hogy már napközben is csak néhány órát van ébren,azt is részletekben,folyamatosan alszik,akkor is ha nem lázas.Sokat iszik,de csak kortyokban,ami nem is baj.Hasa nem megy.

Ezen kívűl szeretgetem,ölelgetem,mellette vagyok.

Tudok még bárhogyan is segíteni rajta?

Nagyon aggódom :(


2012. márc. 20. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Amoxicillin jó gyógyszer és antibiotikum. Segíteni fog. Igazából ma már lényegesen jobban kellene lennie tőle. Viszont fájhat tőle a hasa. Kellene mellé probiotikum, és próbálj neki valami pépeset főzni, amit le tud nyelni. Vagy ha szereti a krémtúrót, pudingot, joghurtot stb., akkor ilyeneket, most ne nézd, hogy egészséges vagy nem, lényeg, hogy egyen, és sajnos ilyenkor az a jó, ha cukrosat etetsz/itatsz vele, mert abban van egy kis energia. Ha iszik, gyümölcslével itasd, de abból pl. a 100%-os narancs nem jó, mert a gyulladt torkot nagyon csípi, inkább barackot válassz. Ha teát iszik, akkor ne legyen forró (a gyulladt részt nem szabad melegíteni), se hideg, inkább langyos. Tegyél bele mézet, és mézet a gyerek szájába is tehetsz, enyhíti a fájdalmat. Kamillatea nem jó, mert szárít, és sokkal jobban fáj a torok és a mandula. Zsálya vagy zsurló tea jó ilyesmire, de nem tudom, hogy 3 éves ihatja-e, ezt a patikustól vagy orvostól meg kell kérdezni.

Kb. ennyit tehetsz.


A folyamatos alvás nem igazán jó, az unokaöcsémet - szintén 3 éves - akkor utalták kórházba, mikor elkezdte átaludni a napot. Ugrándoznia persze nem kellene, nem is szabadna, mert attól emelkedik a láz, de olvass neki mesét vagy nézzetek dvd-t együtt (akkor is, ha egyébként ellenzed a tv-zést).

2012. márc. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Természetesen ehet krémtúrót,joghurtot,ihat cukrosat,de nem akar.Csak vizet kér.Egész nap megy a mese,azt nézzük,amikor ébren van,ha unja akkor olvasunk,szereti a könyveket.Amint felébred és picit jobban lesz lemegyünk az orvoshoz.

2012. márc. 20. 09:08
 3/6 A kérdező kommentje:

A teákat mindenképp megkérdezem!

Köszi mégegyszer!

2012. márc. 20. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves lányom is hasonló cipőben volt! Ő mostanában kezd kilábalni másfél hét után. Az első 3-4 napban semmit nem kapott a dokitól, csak antibiotikumos orrcseppet. Aztán visszavittem hozzá, hogy még mindig magas láza van és napok óta ő sem eszik, akkor kapott antibiotikumot. Tegnap este kapta meg az utolsó adagot és ma viszem vissza a dokihoz kontrollra. Jól van, eszeget már, csak most meg válogatós lett. Szóval nálunk majdnem két hétig tartott. Péntek este lenne két hét.
2012. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Délelőtt nem értük el az orvost.Délben elaludt,és fél 3-kor már úgy keltettem fel hogy leérjünk az orvoshoz.Ismét 40°láza volt.A doki abba hagyatta az Amoxicilint,mert nem használt,és dől a genny a manduláiból.Most Suprax-ot kaptunk.Amint haza értünk újra el is aludt.
2012. márc. 20. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi épp most vagyunk ilyen helyzetben sajnos.A fiam 2 éves és tiszta láz volt már szombat óta.Másnap mentünk gyerekorvoshoz aki nekünk nem írt antibiotikumot mondván a szervezete majd legyőzi a lázat is magától bár elterthat pár napig.Tantum verdét napi 5 ször,3x 15 csepp cataflam ,Nasivin 3x ,gyakori orrszívás és orrmosás tengervízzel napi 5x,napi 2x nasonex.Szombat este óta talán ma este volt a forduló.Remélem holnap javulni fogunk.Nálunk még nem tudom használt e.
2012. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!