Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves kisfiam most (Hétfőn)...

9 éves kisfiam most (Hétfőn) volt orvosnál. Az iskolaorvosnál volt az osztályával és az orvos adott neki egy papirt miszerint kivizsgálásra kell mennie a fütyi(je) mérete miatt! Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Mármint hogy az orvos elküldi egy másik dokihoz a fütyi mérete miatt? (valóban nemnagy neki, de tuttommal ilyen korban ez "lényegtelen")
2009. jún. 12. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem gondoltam volna, hogy ilyet is vizsgálnak a suliban???!?!?!?!?!

Nekem is 9 éves a nagyobbik fiam és nálunk ilyen nem volt.

2009. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De van, ilyenkor szurit kapnak meg megvizsgálják pl: lúdláb, görbehát stb. Szóval van...
2009. jún. 12. 20:56
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 9 éves, de nem mondta, hogy nézték volna a fütyijüket, pedig múltkor volt, súly, magasságmérés a suliban.
2009. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Milyen szurit ksptak?

Én ne tudok róla, hogy ilyen korban kapni kellene és a sulinak is vége, tehát nem is fognak.

előző

2009. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Állítólag infulenza és ilyesmi dolgok ellen kapnak szurit. A nagyobbik lányom (15) is kapott szurit általánosba.
2009. jún. 12. 21:00
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Koszi.

Majd megkérdezem a dokit,a picivel úgyis kell menni.

A fiam csak mondta volna, ha kaptak, bár ki tudja:-))

2009. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hiddel tényleg kapnak! Legalábbis a Mi kis községünkben igen, de szerintem ez máshol sem marad el...
2009. jún. 12. 21:12
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Az influenza nem kötelező és nem is most adják. Ennyi az oltásról

Azt nem tudom,hogy az iskola orvosnak kell-e szűrnie a "fütyit".

2009. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nincs okom hazudni.... Csak enyit erről!
2009. jún. 12. 22:17
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem mondtam,hogy hazudott volna. Csak azt mondom,hogy az influenza elleni oltás nem kötelező oltás.

De egyébként ne a gyerektől kérdezd milyen oltást kapott,mert ők nem biztos,ohgy pontosan emlékeznek a nevére. Nem azért mert,hogy buták, csak ezeknek az oltóanyagoknak különleges nevük van. S egy 9 éves gyerek jobban izgul annál egy ilyen alkalommal, mint hogy mindent pontosan megjegyezzen.

Hívd fel az iskola orvost és kérdezz rá.

Kötelező védő oltások a 2004 előtt születettek esetében az iskolában: 6 évesen DPTIII+OPV aztán VI. osztályban 11 éveseknél DT. és MMR újra oltás és VIII Hepatitis.

Ezt a fiam oltási könyvéből írtam ki. Szóval ezért nem értem.

S még egyszer leszögezném nem hiszem azt, hogy hazudott volna a kisfiad, csak furcsállom ezt az oltást. Ezért én a helyedben rákérdeznék az iskola orvostól.Illetve a feltett kérdésedre is megkérdezném a választ.


Gyerekorvos mellett dolgoztam aki iskola orvos is volt, kisvárosban. Nem emlékszem,hogy szűrt volna "fütyit" de ettől még lehetsége. Mindenesetre érdemes utűána járnod.


még egy dolgot megnéztem neked: Ajánlott oltások vannak még 9 éves korban. Ha ilyen oltás kaptak akkor ahhoz előbb szülői beleegyezést kellett,hogy kérjenek írásban tőled: ezek a az oltások: Bárányhimlő, menncgococcus c,influenza, kullancs, hepatitis A, HPV.

Szóval az oltás ha influenza oltást kapott nem kötelező oltás ezért nem értettem. De erről neked is tudnod kellett.

2009. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!