Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai uh a 13. héten, NT:...

Genetikai uh a 13. héten, NT: 2,4 mm. Az orvos azt mondta rendben van,3 mm-ig normális, bár vastagabb a szokásosnál. Aggódjak emiatt?

Figyelt kérdés

A két lányomnak is alacsonyabb volt, mondjuk a 12. héten voltam akkor, most meg 13+0-n. Kicsit azért aggódom miatta, főleg, hogy nem lesz e emiatt nagyon rossz majd a kombinált teszt eredménye is...


Volt valakinek hasonló érték? Tapasztalat esetleg?


2011. jún. 21. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiamnál pont három volt az érték. A lányomnál alacsony volt. (pontosan nem emlékszema számra, de ha gondolod megkeresem szívesen a kiskönyvemet). Akkor még volt a schöpf-merei kórház, mentem genetika vér/UH ismétlésre + genetikussal konzultáció. Az megint alacsony volt (szintén nem emlékszem a számra). Naggggggyon betojtunk!!!!! Viszont amikor beszéltem a genetikussal mondta, hogy a vér eredményt még az is befolyásolja,h mit eszel előző nap!!!!!!! Az UH eredmény pedig egymagában nem mérvadó. Na jóóó gondoltam, attól még lehet baja a picimnek. Alig vártam,h mehessünk 4D-re (a brendonba). Ott volt egy tündéri dokinéni aki naggggyon megnézte a bébit az eredmények miatt, de hála Istennek minden rendben volt, és VAN is!!!! JA!!! És azt is mondta drnéni (genetikus), hogy igazából a 2 alatt, 1.5 stb a mérvadó! A dokim i sazt mondta, hogy mivel a 3mm a jó, mekkora az esélye, hogy pont annyi lesz a nagyszámok törvénye alapján. Amikor ezt mondta megnyugodtam kicsit (még az 4D előtt mondta), mert hát van benne igazság! Neked is azt tanácsolom, hogy menjél el, ha tudsz 4D-re. Ha látod a babádat, hogy jól van hidd el megnyugszol!!!!! :D

-D-

2011. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem jó lett a tarkóredő, meg a kombinált teszt is, de ezek ugye csak a Down-t szűrik... Elég későn (26-29 hét között) derült ki, hogy nagyon durva dolgok vannak a Babámmal, és akár kromoszómarendellenesség is lehet.:( Én nem a 4D-re, inkább egy amniocentézisre szavazok, attól megnyugszol biztosan, a 4D nem 100%-os sajnos. Bocsi, nem ijesztgetni akarlak, de senkinek nem kívánom azt, amin mi átmegyünk most.:(
2011. jún. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na azért, mert neked baj van nem kell mindjárt a frászt hozni a másikra!!!!!!!!!!!! Elhiszem,h neked borzasztóan rossz, de gondoljál már a másik lelkére is! Az amniót egyébként sem csinálják meg csak 35 év után, és csak ha nagyon indokolt. Rossz!!!! (nagggyon rossz) genetikai eredmény és alátámasztott UH eredmény!!!! (esetleg genetikai betegség a a családban)
2011. jún. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondoltam a másik lelkére is, nyugi, nem rosszindulatból írtam, amit írtam, hanem ellenkezőleg... Rosszul tudod, az amnióhoz kevesebb is elég, legalábbis felénk biztosan, és az legalább tényleg megnyugtató eredményt ad. Nyilván ok nélkül nem csinálnak, de elsiklani sem szabad a dolgok felett. Nem azt mondtam, hogy a kérdezőnél biztosan baj van, mert szerintem nincs, csupán a véleményemet írtam le, hiszen erre jó az oldal.

Neked pedig nagyon rossz lehet, ha azt gondolod, azért, mert valakinek rossz (nekem), szándékosan ijesztgetni akar másokat (kérdező)...

2011. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amniót ezért: Genetikai uh a 13. héten, NT: 2,4 mm nem csinálnak, csak magán dokival esetleg megtudod beszélni és vállalja a kockázatot! Mert igenis nagyon nagy a kockázata. SOKKAL nagyobb, mint az esély,h ilyen értékkel baj lenne a bébyvel!
2011. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak utólag megírom, hátha más is jár hasonló cipőben és segítség neki:


2,4 mm NT mellett, 1:1900 dawn rizikós kombinált eredményt kaptunk. Hajdú drnőhöz mentünk uh-ra, ő nem látott eltérést. Addigra volt egy kicsit alacsony, 0,6-os afp eredményem is egyébként. A babával minden rendben, egészségesen született meg karácsonykor :)

2012. febr. 4. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!