Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy lassan 5 éves gyereknek...

Ha egy lassan 5 éves gyereknek, teljesen el vannak rohadva a fogai, főleg elöl, hátul mind romlott nagyjából a fogorvos csinál vele valamit vagy szájsebészetre kell vinni?

Figyelt kérdés
Jár hozzám egy kisfiú a bölcsibe és szegénynek nagyon érzékenyek a fogai. És azért odébb lesz az mire a maradandó fogai jönnek. Tippeket ötleteket várok,mit lehet tenni.Tényleg nem kezd vele a doki semmit?
2012. márc. 21. 02:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm kislányának is ki volt rohadva elöl, de annyira, hogy ha evett vérzett is. A fogorvos nem csinált vele semmit, azt mondta ha majd jönnek a rendes fogai, azok majd kilökik a rosszat.
2012. márc. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

keresztfiam ugyan ez,hát neki nem lökte ki az új fog a régit!

szájsebészetre vitték,ott felvágták az ínyét,és kiszedték,mit mondjak,a csontfogak sem szépek,de legalább nem rohadtak!

2012. márc. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

off!!

Hogy lehet egy gyereket ennyire elhanyagolni?

2012. márc. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


kiskora óta a cukros teát kapta,kb.1 évesen,de inkább már előbb a mindenféle csokikat,chipset,stb.

2012. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy bele pofátlankodom, de ez nem feltétlenül elhanyagolás miatt fordulhat csak elő. Az én lányom 4 éves múlt és elől a felső négy foga teljesen "elkopott" az ínyéig és befeketedtek. Már akkor elvittem orvoshoz amikor ez egyik fogán észrevettem hogy valami nem stimmel, azt hittem elkezdett kilukadni és az orvos mondta hogy fogzománc elégtelen, mondta hogy adjam neki a dentocart és sokszor mossuk neki, hát én így is csináltam,de ennek ellenére a másik 3 foga is tönkrement. Azóta is napi többször mos fogat, a dentocarról át tértünk a zymafluorra de látszik hogy egy másik fogáról is pörög le a fogzománc, de azt nem tudni mitől. És amelyikről elkezd lepörögni az mind tönkremegy, hiába van mosva stb... 3 havonta hordom még fogorvoshoz aki lekeni valamilyen keményítő anyaggal ezeket a fogakat.
2012. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A fogak egészsége még pocaklakóként dől el, és örökre. Ha az Anya nem megfelelően táplálkozik, nem visz be elég vitamint, nem egészséges életmódot folytat a várandósság alatt, akkor ez megpecsételi a magzat leendő fogacskáit is. Később ha még nem is figyel oda a szülő, tömi édességekkel, nem rendszeres a fogmosás, akkor sajnos nincs kiút, a fogak nem lesznek egészségesek felnőtt korban sem. :(
2012. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

08:19-es vagyok

Hát én nem tudom hogy a lányomnál mi okozta/okozza ezt, de még az orvos sem, mert azt mondja hogy nagyon érdekes hogy csak a felső fogsora ilyen neki (fogzománc elégtelen) de az alsó sor az gyönyörű egészséges. Azt sem lehet mondani hogy pocakosan nem figyeltem oda, mert rendszeresen ettem zöldséget, gyümölcsöt, változatos ételeket és végig a gravidát szedtem, nem dohányzom stb. Bár a terhességem nem volt probléma mentes, vizesedtem így 21 kilóval voltam több és magas volt a vérnyomásom amit gyógyszerrel kezeltek, kórházba utaltak és sótlan diétán voltam. Hát nem tudom... Remélem azért a maradandó fogai szebbek lesznek.

2012. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Unokatesóm kisfia 5 éves lesz és elég régóta nincs szegénynek foga,neki is tövig levan rohadva az egész alul felül,ő is zománchiányosan született neki is kell szednie a zimafluort.Gondolom itt a genetika is közrejátszik mert a mi családunkban sokaknak már alig van 30-40 évesen ép foga :( Hozzáteszem hogy én is mosom a fiamnak mióta foga van (2,5 éves)és mégis kezd elszineződni a rágó foga úgyhogy mi is készülünk fogászatra vele!
2012. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor majd nő helyette másik. Anyukája szokta neki kenni olyan anyaggal amitől nem lesz érzékeny a foga. de ez nem megoldás.amúgy nem tudom hogy lehet így lerohasztani hogy az ínyéből alig lóg ki a fog,már ami megmaradt....
2012. márc. 21. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!