Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell mondanom ilyenkor valamit...

Kell mondanom ilyenkor valamit a gyereknek?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy a párom nagymamája meg fog halni. Már 1 éve az elfekvőben van, most telefonált az orvos, hogy készüljünk a legrosszabbra, 2-3 napja lehet hátra. A fiam nem ismeri azt a dédnagymamáját, a kórházban sosem volt bent, és míg otthon volt, akkor is ritkán látogattuk, nagyon rossz körülmények között élt (egy pincében a fiánál, koszban, bűzben). Tehát a fiam valamikor 1 éves kora körül találkozott vele utoljára. Nem tudom, hogy kell-e neki ilyenkor valamit mondanom, ha tényleg meghal, és a temetésre elvigyem-e. 2,5 éves.
2012. márc. 21. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell mondanod neki semmit, a temetésre pedig semmiképp ne vidd el.
2012. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ne vidd el a temetésre és szerintem ne is mondj semmit.


szegény néni, pincében élt? majd elfekvőben? :(((

jajj de szomorú, hogy ilyen családok is vannak :( bocs, nem bántani akarlak, gondolom neked ehhez nem is volt közöd csak megjegyeztem :(

2012. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Temetésre semmiképp nem vinném el, és én nem is mondanék neki semmit. Minek? Mivel nem voltak igazán kapcsolatban, a gyereknek fel sem fog tűnni a hiánya, akkor meg felesleges ilyenekről beszélni vele. Majd tizenévesen elmesélitek neki, hogy volt ez a dédi és elment.
2012. márc. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Szégyelljétek magatokat, hogy hagytátok így élni a párod nagymamáját.
2012. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se mond neki, hisz ő nem is ismeri igaziból. A temetésre sem kell elvinni. Ha a párod saír vagy szomorú, akkor annyit lehet mondani neki, hogy hiányzik neki a nagymamája, mert nem láthatja és emiatt most szomorú.
2012. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4. hozzászóló!


Hidd el, szégyellném magam, ha lenne hozzá közöm, hogy így élt. Anyósom felajánlotta nem egyszer, hogy menjen oda hozzá lakni az anyja, de nem akart, mert neki csak a fia jó, ő csak vele akart élni. Még így is, hogy a pincében lakott. Mikor magatehetetlenné vált, akkor is anyósom járt pelenkázni és etetni, de 3 műszak mellett ez nem igazán megoldható, a fia nem foglalkozott vele, csak a pénzét szedte el, enni sem adtak neki, csak egy nap 1szer, levest. Ezért is lett elvitetve a kórházba, hogy ott legalább gondját viselik, figyelnek rá.

2012. márc. 21. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!