Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hallottatok már...

Anyukák! Hallottatok már ilyet? Homokallergia?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom tenyerén apró piros pontok jelentek meg, ekcémára gyanakodtam, mert úgy sűrűn foltoban van, tehát nem kiütés szerű. Doktornéni azt mondta ez egyfajta felülfertőzés, ne homokozzunk most egy darabig, mert attól lehet allergiás, és canestent javasolt rá. Egy hétig még csak-csak kibírjuk homok nélkül, de utána? játszótéren? később oviban? és ott az ikertesója akit szintén ne engedjek homokozni? hogy értessem meg velük?? már ha tényleg az én még ilyet sose hallottam.
2012. márc. 21. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. A fiam két évesen hasonlóképp járt, de neki az egész teste tele lett. Nem mehetett homokba két hétig. Kb. ennyi idő alatt múlt el neki és utána soha semmi baja nem volt. Azóta is homokozik. Nekünk a doktornéni azt mondta, hogy lehetett szennyezett a homok pl, macskakakival. Ez okozhatta.
2012. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A homoktól nem, de kitudja milyen anyagok vannak benne amitől ezek a tünetek keletkeztek. Én egyszer egy strandon lettem kiütéses a homoktól a fiammal együtt. Fiam szerencsére megúszta mert hamar kilábalt belőle de nekem mivel a körmöm alá ment így az egyik körmöm teljesen begyulladt gennytől kezdve minden volt ott a bőrgyógyász is alig tudott kezdeni vele valamit, legalább 3 kenőcsöt kellett kipróbálni hogy javuljon az állapota.

Ő mondta hogy homok allergia nem lehet, de lehetséges az hogy a homokban volt valami, elég hogy néhány állat bele vizel főleg macskák. Lehet hogy macska allergia.

2012. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha azt mondta felülfertőződés és kend canestennel akkor szerintem nem allergia hanem gombás fertőzés. gondolom a doki is erre gondolt ha canestent írt rá, csak lehet túlmagyarázta.

sajnos a vizes homokon elképzelhető, hogy ilyen ráugorjon a kicsire :(

2012. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magára a homokra nem lehet allergiás, de a benne található anyagokra kórokozókra igen. De ha azt mondták hogy felülfertőződés, akkor az történt, hogy felsértette a homok a bőrét, és az így keletkezett felületi hámsérülés réseibe bekerült valami baci, vagy egyéb szennyező anyag, ami egyébként komoly betegséget nem okoz, de arra elég, hogy kicsit begyulladjon tőle a kicsi bőre. Ez nem komoly. Most ne vidd homokozni, később mehet.
2012. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A homokozót kiürítettük, és bizony az alja (mivel műanyag) penészes volt. Kimostam domestossal és majd új homokot hozatunk bele. Addig is kenegetünk, mert még vannak ám pöttyök.
2012. márc. 26. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Örülök, hogy megvan a megoldás. Később már nem lesz baj, de sajnos ezek a pöttyök elég makacsak tudnak lenni. Nekünk is jó két hét volt, mire elmúltak és az egész teste tele volt. A fiam már lassan öt éves lesz (2 évesen volt ez a probléma) és azóta is a kedvenc időtöltése a homokozás, földön fetrengés és semmi baja:))) Egyébként van kutya-macska is otthon, azokat is "nyúzza", de velük nincs gondja. Nálunk a doki a macska pisivel vagy kakival fertőzött homokot tette felelőssé (egyébként nem nálunk volt a szennyezés, mert mi takarjuk). A játszótéren nem takarják és feltehetőleg egy arra kószáló macs volt a "tettes":DD Viszont azóta is sokat megy játszira és nincs már problémája tőle. Lehet, immunis lett rá:DD
2012. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!