Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha a gyerekem...

Mit csináljak ha a gyerekem fóbiát kapott a szomszéd méheitől?

Figyelt kérdés

5 nappal ezelőtt a szembe szomszéd kiengedte a kasból a méheit és mivel még semmi sem virágzik,hát a méhek ellepték az udvarunkat,ablakainkat.

Megcsipte az egyik a fülét és azóta nem lehet kivinni a házból mert visít és fogja a fejét,képzeli h jönnek a méhek... Segítsetek mihez kezdjek?


2012. márc. 22. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Semmit. Egy idő után megnyugszik, főleg, ha látja, h te is kimész és semmi bajod, nem jönnek a méhek. Ha megnézhetne egy méhet közelről,olyat, ami nem csípheti már meg? Vagy méhecskés könyv, mese nem segítene neki?
2012. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Én sem mernék kimenni ezek után. Szegény gyerek.
2012. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem mernék kimenni.Rettegek a méhektől,talán 2szer szurtak meg a 29évem alatt.


foggalmam sincs mit tennék a helydben.

2012. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen át tudom érezni, ami veletek történt, nekünk a hétvégiháznál van v tíz méhkas a szomszédban, és volt sokszor volt már h "lecsaptak" ránk, rettegek tőlük.

De talán ebben a helyzetben az a legfontosabb, hogy a gyereked ne lássa rajtad hogy te feszült vagy emiatt. Próbáld könnyedén kezelni, beszéljetek róla sokat, a mese is jó ötlet, talán magad is kitalálhatsz olyan estimesét amibe beleszövöd a méheket és megpróbálod kisimítani benne ezt a traumát.

2012. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyerkőcöt csak megnyugtatni lehet, remélhetőleg idővel megnyugszik. Azonban a szomszédot legközelebb feljelenteném (már akkor kellett volna, amikor kiengedte). Ez közveszély okozás, de nem is értem, hogy nem jut el az agyáig ilyen????? Normális az ember? Ha újra kiengedi, fel kell jelenteni.
2012. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom megnyugtatni,már a legyektől is megijed és a házba is rájön a pánik,asszem az orvoshoz kerülünk ezzel !

A szomszéd 4 napra rá végül elzárta a méheit,de először nem akarta!

HA első kérésre megtette volna,akkor nem lett volna 4 nap pánik a gyereknek!

A semmiből hirtelen a füleihez kap és visit.

2012. márc. 22. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!