Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond van mit csinaljak?

Gond van mit csinaljak?

Figyelt kérdés

19 Hónapos lesz a kislányom és alig beszél leirom mit tud

- baba

- Hinta,

néni

apa

pápá

papa

anya

nem baba

nem kell

Nem Hppá

tánc

egér

alszik

iletve 13 hangutánzót tud( Kutya, cica, röfi, autó, hal. madár, kacsa, béka, óra , bárány, kígyó Forró étel(megfujja) tehén


illetve az összes testrészét felismeri elmutatja magán és másokon( haj, fej, szem , fül, száj, fog, nyelv, cicm pocak, kéz, láb , tenyér,


Hogy vegyem rá hogy végre elkezdjen beszélni ??? Annyi sok gyerek ilyen korban lassan mondatokba beszél mit tehetnék ??


2012. márc. 22. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

:)

18 hónapos és 4 napos volt a csemetém, amikor kimondta az első szavát. Elvétve mondogatott még egy-két szót utána, kb. fél évre rá elkezdett ömleni belőle a szó. Azóta "le sem lehet lőni". Most 4 éves. Néha szoktuk neki viccesen mondani, hogy azok voltak a szép idők, amikor még csönd volt :)

2012. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos lesz pár nap múlva a kislányom, még SEMMIT nem mond.:) Nagyon ritkán, hogy aja(anya), de ennyi. De mindent megért, ugyhogy nem aggódok, minden baba másként fejlődik, nem érdemes hasonlítgatni.:)
2012. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Semmi para!Mondj neki százszor egyszerű, majdhogy nem bugyuta versikéket, aminek minden szavát felfogja.

Vagy ösztönözd, hogy ő mondja ki a szavakat, amit százszor hallott tőled. Pl Én elmentem a vásárba: cica mondja: miau, kutya mondja:vak,vak,vak...s ő mondja a hangutánzót.

Vagy ő sorolja fel, hogy mit teszünk a kosárba: szőlőt, almát, kenyeret.

Egy biztos, kimondani csak azt fogja, amit százszor hallott.

Nincs elmaradva a kislányod, sőt.

Az életben is, van, aki cserfes, van, aki szemlélődő. Ösztönözd, hogy legyen neki miért megszólalnia!Kérdés-felelet, felsorolás, mondóka mondás...

2012. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiamhoz képest szószátyár lányod van.

Ő annyit mond,apa, papa, oppá,lámpa.

NEm aggódom.JA és 23 hónapos.

2012. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez gond?

Fiam 20 hónapos, annyit mond: mama, papa, baba, bibi, apa, aja.

Ez a sok felsorolt dolog a kérdésben most dicsekvés volt??

2012. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nincs semmi gond! Nem minden gyerek fejlődik egyforma ütemben és sorrendben. A te lányod biztos valami másban ügyesebb, mint a kortársai.

Semmiképp ne akard erőszakkal siettetni, mivel csak az ellenkezőjét fogod elérni vele.... már csak azért sem fog többet beszélni. Amúgy meg szerintem nem kiemelkedően kevés amit használ...

Tesóm gyereke 34 hónapos, tehát mindjárt 3 éves és még csak most kezdte el azt mondani, hogy Papa-Anya... De mutogatással teljesen megérteti magát. Az a lényeg.

Az én lányom meg csak 1 éves múlt még, de a testrészeit már ő is mutogatja, kb ennyi szót használ, viszont semmi esetre sem hajlandó egyedül fel vagy lemászni a fotelba, ágyra, csúszdára is fel kell tenni, mert lecsúszni akar, felmászni nem....

Mindegyik mást csinál előbb. Nem érdemes ilyen elvárásokat támasztani velük szemben, hogy itt az ideje, most már szólalj meg! (nyilván szélsőséges esetben utána kell járni, ha pl 3-4-5 évesen még egy szót sem szól, hogy jól hall-e pl... )

2012. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem dicsekedtem(erre büszke vagyok hogy legalabb mond valamit de 4fele annyit se mint az én ismerösöm köreibe és emiatt attam hangot az aggódásomnak
2012. márc. 22. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jó, hogy ennyit mond. Minden gyerek más. Ha három éves koráig nem beszél mondatokban, akkor lehet baj.
2012. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 18 hónaposan: ham-ham

Kajás gyerek..

2012. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Vannak fontos dolgok az életben. A kaja az egyik legfontosabb :)

2012. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!