Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyon erős nyáladzás két...

A nagyon erős nyáladzás két éves korban még normális dolog?

Figyelt kérdés
A kisfiam most múlt két éves, és már másfél éve folyamatosan csorog a nyála, sokszor szinte ömlik. Eleinte azt gondoltam, hogy a fogzás miatt van ez a fokozott nyálképződés, de úgy látom, hogy az lassan már teljesen lecseng nála, időnként mégis van úgy, hogy fél óránként kell cserélni rajta a partedlit, különben teljesen átázik a pólója, és nedves lesz a kis mellkasa. Van valakinek hasonló problémája? És ha igen, voltatok már vele orvosnál?
2012. márc. 23. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 fél éves a kislányom de sose tapasztaltam Nála ilyet. Bár mikor a fogai jöttek akkor sem nyáladzott "extrém" módon. Védőnő vagy gyerekorvos nem mondott erre valamit?
2012. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nem kérdeztem se az orvost, de a védőnőt. Eddig igazából nem nagyon foglalkoztam vele, mert úgy gondoltam, hogy ez rendben van így. Elvégre minden kisgyerek más, az én kisfiamnál pedig biztosan ez a fogzás természetes lefolyása. De mivel már ennyi idős, és a fogai is kibújtak szépen, illetve több ismerős is mondta, hogy furcsállja ezt a dolgot, gondoltam, megkérdezem más anyukáktól is, mielőtt farkast kiáltok.
2012. márc. 23. 10:24
 3/12 anonim ***** válasza:

ha idegesít kérdezz meg egy orvost!

az én kislányom is ugyanilyen volt.állandóan a szaki a nyakába mert mindig ömlött a nyála.kb ősz végére már nem volt olyan vészes a nyáladzás.mostanra meg már szinte csak megszokásból adok rá szakit,de szinte nem is volna rá szükség.ja a lányom már betöltötte januárban a 3 évet.


nem feltétlen áll mögötte kórós dolog.én egyszer azt olvastam hogy ez egy rossz beidegződés is lehet és majd leszokik róla idővel.

2012. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

(Miért teszik föl hetente ezt a kérdést?)


Az én fiam is 2 éves múlt, és 4 hónapos kora óta nyálzik.

A bölcsiben is van nyálkendője, most törnek át a rágófogai, egyszerűen annyi érdekesség van körülötte, hogy nem ér rá a nyálával foglalkozni.

Semmi kórosat nem találok ebben, nyilván ha 6 évesen is így lenne (de nem lesz), akkor majd aggódom.

2012. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

(Rákerestem, mielőtt föltettem a kérdésemet, de nem találtam semmi érdemit, a Goggle sem dobott ki erre vonatkozó választ, és mivel csak négy havonta járok erre, nyilván nem vagyok up-to-date. Én kérek elnézést.)


Köszönöm egyébként. Érdekes, hogy az utóbbi pár órában mennyire befészkelte magát a fejembe a gondolat. Eddig nem foglalkoztam vele, most meg rákérdeztem a védőnőnél is. Azt mondta, hogy ha sokat van nyitva a szája, akkor az akár valami problémára is utalhat. Abból gond nem lehet, ha ránéz az orvos, igaz? Aztán majd elválik.

2012. márc. 23. 10:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés,engem is foglalkoztat!Összes foga kinn,mégis,ha belemerül vmi játékba folyik a nyála :( .Ha megtudsz vmi érdemlegeset írd meg légyszi,köszi!
2012. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A fogzástól lehet a nyálzás,de gondolom 2 évesen már mind megvan.Említsd meg az orvosnak,ha éppen arra jártok.

Vagy a védőnőre csörögj rá,hogy ő mit mond erre!


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy másik tipp, ami nem a fogzással kapcsolatos.

Amikor jártunk Dévény tornára a kislányommal, ott láttam ilyen esetet. Egyszerűen gyengék voltak a gyerek szájizmai és arcizmai. Nála mondjuk a beszédképzésben is voltak problémák, de nem volt vészes.

A gyógytornász pár órát foglalkozott a szájával, az arcát is megdolgozta és aztán nem jártak többet.


Mielőtt nekem esne valaki: Ez csak tipp!

2012. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Jól elültettétek a bogarat a fülemben, gyorsan fel is hívtam 2 Dévényes gyógytornászt.

Azt mondták mindketten, hogy ha izomtónus-gyengeség miatt folyna a nyála, akkor annak más jelei is (evésbeli problémák, beszédfejlődés elmaradása) lennének.

Azt javasolták, első körben inkább egy fül-orr-gégészt keressünk fel, aki a nyálmirigyeket és a kapcsolódó szerveket vizsgálhatja.

2012. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2 éves múlt novemberben a kisfiam, kb. 17 hónapos kora óta kinn van az összes foga, de mégis ömlik a nyála hol jobban, hol kevésbé.

Bennünket erősen foglalkoztatott ez a dolog, ezért elvittük fül-orr-gégészhez. A kisfiunk több dologra allergiás, ezért az orrmandulája és az orr-nyálkahártyája duzzadtabb, nehezített az orrlégzése. Kicsit mindig nyitva van a szája (érdekes viszont, hogy aludni csukott szájjal alszik), ezért csurog a nyála egyrészt, másrészt egy rossz szokás, nagyon belemerül valamibe, nem figyel. Harmadrészt mostanában megint minden francot a szájába vesz, pl. a kezét is.

A fül-orr-gégész betervezett egy orrmandula műtétet (nem kimondottan emiatt, de ez is szerepel az okok között), azt mondta, ez sokat fog javítani a problémán, azon kívül rá kell szólnunk, hogy figyeljen a nyálára. Figyel is egyébként, javult a probléma valamelyest azóta, de nem szűnt meg, reméljük, majd a műtét után.

2012. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!