Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyereknél még normális,...

6 éves gyereknél még normális, hogy reggeli felkeltéskor oviba indulás előtt sír, bosszús, hogy nem akar felkelni, mert ő még álmos?

Figyelt kérdés
Ilyenkorra nem kellene már nagyon önuralomnak kialalkulnia ?
2012. márc. 23. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Viccelsz? :D Még 16 évesen is ezt fogja csinálni.
2012. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ahhh...még 16 évesen is sírni fog ? :-O


Nagyon téves elképzeléseim vannak akkor arról,hogy egy 6 éves gyermeknek hogyan kellene már viselkednie .Én azt hittem,hogy egy ekkora gyerek már szépen felkel,nem próbál alkudozni,hogy ma ő nem megy oviba,mert ő most fáradt és nincs is kedve.

2012. márc. 23. 08:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Hú, és majd mi lesz ha suliba megy! Te ismersz olyan gyereket, aki örömmel kel minden nap korán reggel ha menni kell valahova?
2012. márc. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha nem is örömmel kel fel,de miért kell sírni,indulatosan reagálni arra,hogy szépen,finoman keltegetem?
2012. márc. 23. 08:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert gyerek és nem akar felkelni. És azt hiszi, hogy ha sír, akkor megunod és inkább hagyod tovább aludni.
2012. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én négy gyerekkel játszom el,nap,mint nap.Vagyis 3 iskolással,mert a kicsi még akkor alszik.

Ne aggódj ez teljesen normális.

2012. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek,tehát akkor ez normális dolog,kicsit elevenebb a kisfiam és mindig aggódom,hogy csak ő viselkedik ilyen "szélsőségesen",megnyugtató,ha ez az ő életkorában teljesen átlagos.
2012. márc. 23. 08:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám még 17-18 éves koromban sem lehetett szólni reggelente, suliba indulás előtt, mert reggelente tiszta idióta voltam. Nyilván nem sírtam, de baromi nehezen keltem, laposkúszásban mentem ki a szobámból is, ha bárki hozzámszólt, már ráripakodtam, hogy "mit piszkálsz már?"


Szóval vannak ilyen nehéz esetek, akiknek mindig nehezen indul a nap, főleg ha korán kell kelnie. Nekem mázlim van, egyrészt, mert ezt a saját reggeli hisztimet kinőttem (úgy nagyjából, inkább csak megtanultam kezelni, de ehhez kellett egy jó 25 év), másrészt mert a fiam egyáltalán nem ilyen :) 4 éves, ő mosolyogva ébred, már korán reggel is aranyos, csicsereg, jön-megy. Más kérdés, hogy ő meg annyit tud piszmogni, hogy nálunk azért megy a műsor reggel, hogy ne bámészkodjon, ne mással foglalkozzon, hanem öltözzön, mosson fogat, húzza a cipőjét, stb.


Különben meg, ha arra panaszkodik reggel, hogy álmos, akkor feküdjön le korábban. Tényleg lehet, hogy nem piheni ki magát, vagy azért, mert nem alszik el időben, vagy azért, mert az alvás minősége nem megfelelő.

2012. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen alvászavaros,ADHD-s ,biztos,hogy valóban nem tudja rendesen kipihenni magát.
2012. márc. 23. 10:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, hát akkor biztos, hogy ez is közrejátszik. Sejtettem, hogy itt főleg a nem elég pihentető alvás a ludas, sőt, szerintem az esetek többségében azok az emberek (és itt mindegy, hogy felnőtt vagy gyerek) kelnek fáradtan, morcosan reggel, akik éjjel rosszul alszanak.
2012. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!