Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hosszú utazásra készülünk...

Hosszú utazásra készülünk hamarosan, de lenne pár kérdésem. Jó? Lent.

Figyelt kérdés
8,5 órát fogunk utazni 3 éves kisfiúnkkal életünkben először. Bevallom nagyon félek ettől, férjem bíztat, hogy nyugi, nem lesz semmi gond. Mivel nagyon drága a vonaton az étel ital, így természetesen itthonról viszünk. Igenám, de kicsi fiam nagyon válogatós. :( Másfél éves koráig mindent megevett, most meg?! A tészta a sláger. A húst egyáltalán nem eszi meg. Azon töröm a fejem, hogy mit pakoljak be ami nem romlandó, és meg is enné. Gyümölcsök lesznek, alma, banán. Inni való víz, tea, gyümilé. Gondoltam nyalánkságra olyat, hogy diabetikus nápolyi. De főtt ételt fogalmam sincs, hogy mit tegyek be. :( Esetleg tudna valaki tanácsot adni? Volt már valaki, aki külföldre ment Gyermekével? Mik a tapasztalatok? Szalámit se eszi meg, csak a párizsis, kenőmájas, mézes kenyeret. Kalácsot szereti, de kakaóval.Jaj, nem tudom mit csináljak. :( Várom a válaszokat!
2012. márc. 23. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az útra vigyél neki kenőmájas v párizsis kenyeret. Én biztos nem vacakolnék főtt kajával a vonaton. Majd esztek rendesen, ha megérkeztek.

Kakaót tudsz vinni, vannak ilyen kis 2-3 decis szívószálasok.

2012. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fasirt, rántott hús, zsemle/ kenyér. Ropi, csokis keksz, kukó. Konzervmájkrém, vagdalt hús, és ott megkened neki. Nem lesz semmi baja ha egy nap alig eszik, vagy csak össze vissza nasit, ezt azt. Kubu, vagy jupik, hogy poharat ne kelljen vinni.
2012. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagy utazók vagyunk mivel a családaink 500-1000 km-re laknak.

Mi szinte soha nem eszünk gyors étterembe, de ez az az idöszak amikor tuti meki vagy más gyorsétterem a megálló. Azért mert ott van játszási lehetöség, mert utálok kaját cipelni, és mert a gyerekek is szeretik és normál hetekben nincs ilyen nekik. Ha jártok mekibe akkor most iktassátok be utközbenre, mindenkinek jobb lesz.

Amúgy azért van nálam kifli szerüség ha megéhezne, és keksz.


Amire figyelj elvileg semmi állati eredetü kaját nem szabad határokon átvinni. ha nyáron utaztok horvátba, olaszba ott elöszeretettel veszik el és büntetnek, pl sok féle ételért, föként a fött otthon készített ételek a tilos.


èn úgy gondolom egy nyaralás attól nyaralás, hogy nem fözök egész nap, hogy az út árába bele kalkulálom az étkezéseket, büfékben, éttermekben, vagy hotelben minimum félpanziót kérek.


Amúgy szerintem egyáltalán nem drága a koszt, pl horvátoknál de akár osztrákoknál is ugyan annyi mintha otthon veszed meg. ha már fözöcskézni akarsz akkor egyszerüen vedd meg ott a hozzá valókat, nem lesz több mintha otthon vennéd meg és cipelned sem kell.

2012. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg érdeklődj utána, hogy van-e lehetőség a vonaton melegíteni (mikro), mert akkor vihetnéd a kedvencét hűtőtáskában és ehet meleg ebédet. Ahol van étkezőkocsi, ott biztos, hogy fognak tudni segíteni. Amúgy szerintem nem kell nagyon ráizgulni az evés kérdésre, ha igazán éhes lesz, úgyis fog enni hidd el. Én diabetikus dolgot biztos nem adnék neki az édesítőszer miatt, akkor inkább valami kevésbé cukrozott gyerek kekszet. Vihetsz dobozos kakaót is esetleg, amit szívószállal tud inni, vagy olyan 100%-os gyümölcslevet, mert általában a gyerekek imádnak játszani meg piszmogni a szívószállal. Aszalt gyümölcsöt is eszegethet, akár diákcsemege félét. Durván számolva legyen 10 óra az út, az alatt 2 étkezés elég, legalábbis a mi másfél évesünk átlag 4 óránként eszik. Ha nem eszik főtt ételt csak este, akkor sem dől össze a világ. Süthetsz otthon kis muffinokat is, sajtosat, sonkásat, gyümölcsöset, csokisat, amit szeret, az tápláló, laktató is, nem kell hozzá nagy felhajtás a vonaton.

Ha egy hűtőszatyorba (spar-ban is lehet kapni) beleraksz 1 jégakkut, vihetsz bátran párizsit is, vagy más romlandót, simán ki fogja bírni, nem foglal nagy helyet sem.

2012. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-ik vagyok,


bocs a vonatot nem olvastam.


szerintem ne csinálj azért nagy ügyet belöle, ha nem eszik csak kiflit kiflivel akkor sem fog éhen halni. de ha kekszet eszik egész úton sem lesz baja.

2012. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hű, köszi a válaszokat, nagyon jó ötleteket adtatok! Németországba megyünk testvéremékhez, ott meg már el leszünk látva mindennel. :)

Köszönöm szépen!

2012. márc. 23. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem fontos arra az időre a melegétel ,a hús ne aggódj.

Ha mégis kiakarod próbálni, vagy bármi szokásost viszel, vagy húst, akkor valami aranyos kis műa. dobozokba tedd az övét picikre szelve, hátha az összkép az érdekesség a vonaton, és újdonságtól nem fog különösebben ellenkezni

De ha csak olyat viszel amit igazán szeret is nagyon jó, nem most kell pont totál jóllakatni a legegészségesebb melegételekkel.

2012. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!