Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő kérdés (? )

Bárányhimlő kérdés (? )

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne.

1. Mennyi a lappangási idő? Én 1 hetet hallottam, de egy hete pont nem találkozott gyerekkel a kislányom.

2. Hogyan terjed? Kell testi érintkezés? Tárgyakon keresztül el lehet kapni? Tornán voltunk, de nem találkoztunk másik gyerekkel, de éppen járhatott ott himlős.

3. Veszélyes koraterhesekre? A pöttyök megjelenése előtt 8 nappal találkozott néhány hetes kismamával.

4. A pöttyök megjelenésétől meddig fertőz?

5. 9 hónapos, 70%-ban még anyatejes öccse valószínűleg megússza?


2012. márc. 24. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:

nem biztos,hogy a teljes valóságot írom,nem vagyok orvos,csak aminek utána néztem és amit a doki mondott.

1 .lappangási idő 7-15 napig is lehetséges.

2,cseppfertőzéssel terjed.vagyis kell testi érintkezés és nyál verejték,testnedv kell hozzá,igy ha rá köhög vagy rá tüsszent vagy csak megtörli a száját és hozzá nyúl valamihez már fertőzhet.

3.nagyon veszélyes,magzat elhalást okozhat.vagy magzatkárosodást.

4.a pöttyök addig fertőznek amig be nem pörcösödnek vagyis heg,seb alakul ki rajtuk ami elmúlóban van,ha már ilyen nem fertőz.

5.sajnos nem biztos hogy megússza.A bárányhimlő egy nagyon makacs vírus,és csakis a immunrendszer a védekezés rá,vagy az oltás.Ha aggódsz a kicsiért őt beoltathatod.

remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Akkor lehet, hogy a kislányom 8 napja már fertőzőképes volt?

2012. márc. 24. 07:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta de terhesekre csak akkor veszélyes ha az anya nem volt még bárányhimlős. Ha volt gyerekkorában, akkor nem veszélyes a magzatra (ezért nem oltatnám be a lányom bhimlő ellen).
2012. márc. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt természetesen én is tudom.

A lappangási idővel vagyok kicsit bajba. Jó lenne pontosabbat tudni.

2012. márc. 24. 07:20
 5/9 anonim ***** válasza:

A google szerint 14-21 nap a lappangási idő.

[link]

2012. márc. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most olvastam újra a cikket. 14-21 nap a lappangási idő DE a beteg csak 1-2 nappal a hólyagok megjelenése előtt fertőz. Tehát nem fertőz a teljes lappangási idő alatt.
2012. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de levegő útján és cseppfertőzéssel is terjed. Nem kell testi érintkezés, viszont tárgyakon is lehet, ráköhög a kezére, majd emgfog valamit.

Addig amíg az összes pötty ki nem jött, addig fertőz, ha már csak pörkösek a pöttyök, akkor nem.

2012. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
07:13-nak: akkor nem veszélyes, ha átesett rajta VAGY be van oltva, mert az oltás abból áll, hogy legyengített vírust kapsz és megtanulja a szervezetet a védekezést, ugyanúgy, ahogy a betegségen áteséskor megtanulná. Szóval azzal nem teszel jót a lányodnak, ha hagyod szenvedni ezzel a vakarózós kórsággal, mert az oltás ugyanúgy ellenállóvá tenné.
2012. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Kábé 20 évre. A betegség pedig egy életre védi, és nem pont akkor lenne újra veszélyes amikor babát vállal.

Nagy átverés az oltás.

2012. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!