Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Szuperdada" kérdés? Tudod...

"Szuperdada" kérdés? Tudod alkalmazni az ott látottakat?

Figyelt kérdés

Fiam durva dackorszakban van. Két éves 4 hónapos. Próbáltam a bünti sarkot (mivel lépcső nincs), de azt vettem észre, a végén már azt sem tudja a fiam valójában miért megy a hiszti. Már azért begurul, ha nem értem mit akar, mert még egy csomó dolgogra csak annyit mond, hogy: ÉÉÉ

Annyira kezelhetetlen most hogy nem tudok már mit tenni vele, tanácstalan vagyok, és kétségbeesett....:(

Szégyen, nem szégyen, de a minap már bemutatkoztunk az utcában, minden második házból kijött valaki megnézni mi ez a visítozás.

Próbálom nem felvenni a dolgait, ahogy sokan tanácsolják, de olyan mintha semmit nem érne....


2012. márc. 21. 14:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Csapkod, veri a talpát a földhöz.

Tudom hogy én rontottam el, másra már nem tudom visszavezetni.

2012. márc. 21. 14:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem univerzális tanács nincs, ami minden gyereknél működne. És ami minden szülőnél :) A bünti sarok nálunk akkor működik, ha férjem teszi be a gyerkőcöt, de ha én, akkor nem. Akkor még jobban sír és hisztizik. Okosabbat én sem tudok mondani, nálam csak az jött be mindennemű hisztinél, ha elterelem a figyelmét. Játékkal, mondókával, autókkal, bármivel.
2012. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam én már mindent. Van amikor nagyon jó kisfiú, a postán, gyógyszertárban végigállja velem a sort, sőt még az Önkormányzatnál is voltunk együtt, és tündéri volt. Nem értem miért ennyire változékony. Apró dolgokon húzza fel magát. Pl. láttunk egy vonatot, szaladt a vasúthoz, és nem értette meg, hogy már elment, de Ő csak mondogatta: DE DE, és ott is hisztirohamot kapott. Leguggoltam hozzá, elmondtam húszszor hogy már nagyon messze van, stb....., de semmi...úgy kellett a hónomalá venni és úgy kapálózva hazavinni..
2012. márc. 21. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is vittem már hónom alatt a gyereket, miközben ordított :) Ezt hívják dackorszaknak, ahogy írtad is :) Ok nélküli hiszti.

Nem könnyű, sőt, de remélhetőleg hamar múlik. És kisfiam még nincs két éves, de már néha rájön, és az egész utca minket néz. Evvan. :)

2012. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mikor lesz ennek vége?? Remélhetőleg az oviban már igen?

Azt mondja az apja, szerinte úgy viselkedik, hogy kivágják majd onnan.

Ha az ovis beíratkozáson is ez lesz, mondhatja azt az óvodavezető hogy sorry, keressünk más helyet?

2012. márc. 21. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire durva a helyzet, mármint van gyerek aki dackorszak miatt ilyen, és van akinek a jelleme ilyen, amin neveléssel lehet csiszolni, de nem eltüntetni. De azt nem gondolom, hogy az óvónő emiatt visszautasíthatja :)
2012. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem néhány részt a Szuperdadából, és bevallom, nekem nagyon merevnek, ridegnek tűnnek az ott bemutatott praktikák. Nem is próbálkozom ilyesmivel.

Mostanában 4. gyerekemmel gyűrjük a dackorszakot. Már megtanultam néhány dolgot:

1. Ha meg akarom őrizni a higgadtságomat, arra gondolok, hogy egyszer vége lesz ennek az időszaknak.

2. Ha nagyon kiveri a biztosítékot, felidézem, milyen édes kisbaba volt.

3. Ha még ennél is jobban hárfázik az idegeimen, arra gondolok, ez neki sem valami kellemes érzés.

4. Figyelmen kívül hagyom a hisztit, de mindig a közelében vagyok, időnként próbálom megérinteni. Ha már hagyja, az azt jelenti, kezd megnyugodni, és jöhet a kibékülés, szeretgetés.

5. Nem idegeskedek azon, ha megbámulnak a visító gyerekkel együtt. Ha volt gyereke úgyis tudja, ha nem, hiába is magyarázkodnék.

6. Következetességgel nevelem. Képes vagyok a bontatlan nasiszacsit kidobni, ha azzal csapkod a boltban. Másodjára már elég kilátásba helyeznem a kukásítást.

7. A büntisarok nálunk annyi, hogy lerakom az ágyára, és kimegyek. ajtó nyitva, nincs korlátozva. Érzi, hogy ott érdemes lehiggadnia, ritka, hogy visítva jönne ki.

8. Soha nem ütöm meg, nem ordítok vele. Később nekem jobban fájna az eset, mint neki.

9. Ő az enyém, rám bízta a sors. Tanítgatnom, terelgetnem kell, de nem a tulajdonom, nem bánhatok vele kényem-kedvem szerint.

Szerintem működik a dolog. Heti egy hiszti az átlag nyilvános helyen, itthon olyan kétnaponta dobja el az agyát. Amúgy 2,5 éves kislány.

2012. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Számomra kifejezetten ellenszenvesek a tanácsai... vagy legalábbis elég sok belőle.

Néztem jópár részt, és amíg nem volt babám úgy gondoltam, hogy IGEN, ez kell nekik, és majd ettől fegyelmezettek lesznek. Mióta van gyerekem, kicsit másképp látom a dolgokat. Nem engedek meg neki mindent, sőt... De nekem Jo túlságosan ANGOL és rideg. Ráadásul teljesen "kiakadtam" hogy neki nincs is gyereke, mégis úgy csinál, mintha csak az ő módszereivel lehetne gyereket nevelni. :(

Az aláírom, hogy a műsorban látott családoknál nagyon durva a helyzet, és nekik radikális megoldás kell, de nálunk más a helyzet. Eleve nem engedem annyira eldurvulni a dolgokat, így csak apróbb korrekciókra van szükség.

2012. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem attól mert valakinek nincs gyereke,pont hogy jól láthatja a helyzetet kívülállóként,hogy mit kéne másképp tenni vagy megpróbálni.Nem?
2012. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!