Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Antiszociális ADHD-s gyermek?...

Antiszociális ADHD-s gyermek? Képessé válik majd a fiam arra, hogy beilleszkedjen, alkalmazkodjon másokhoz?

Figyelt kérdés

6 éves fiam ADHD-s ,mindig mindent azonnal szeretne,kérés nélkül,tiltás ellenére is elszedi más gyerekek játékát,ha határozottan rászólok,hogy nem kapta kölcsön el sem kérte és azonnal adja vissza ,mert a másik kisgyerek már sír,akkor például fogja a drága kerékpárt és jól földhöz vágja és még mond valamit abból a palettából ami jól tud,hogy "tiltott szó" kategória.


Szándékosan és élvezettel cukkol másokat,hiába a büntetés,a rászólás ,fenyegetés ördögi vigyorral tovább folytatja bármi is legyen a büntetése az sem érdekli,fut,szalad,kerget,ijesztget ,fellök másokat,lehet,hogy ő játéknak fogja fel.


Ma például egy kislányt csak,mert nem adta oda neki a kerékpárját jól megcsípett,majd jól meglökte.Mikor kértem,hogy kérjen bocsánatot tőle mormogott egy nagyon csúnya szót a kislányra félhalkan.Határozottan és erőteljesen rászóltam,hogy most aztán irány haza és most egy órát a büntetőhelyen lesz,szégyelje magát azért,hogy így viselkedett,ekkor elkezdett nagyon sírni,hogy ő azért volt ennyire durva,mert iszonyú fáradt,verni nem szoktam,bár már sokan tanácsolták...

Korán keltünk ma reggel biztosan kialvatlan is volt ,mert már reggel vérvételen és kontrollon jártunk és ha fáradt ,vagy bármi miatt nyűgösebb akkor mégkevésbé képes fékezni az indulatait,gyakran nem ismeri fel,hogy melyik fizikai szükséglete nincsen kielégítve(szomja,éhes,fáradt,pisilnie kell),nem kér segítséget,hanem őrjöng,majd ha rájövök,hogy például éhes lehet és eszik egy perc alatt javul a helyzet.


Nagyon el vagyok keseredve,mert itthon normálisan élünk,szeretjük,vannak korlátok,határok,fejlesztésekre járatjuk,még az utolsó fillérünkből is,de semmi sem segít a gyerek ugyanolyan mint volt.

A kishugát nem szándékosan,de figyelmetlenségből (szaladt és elvesztette az egyensúlyát) fellökte,arccal a betonra esett,felhorzsolódott a homloka,orra,szája,nagyon be is duzzadt az orra és a szája,orrröntgenre mentünk vele ,mert félő volt,hogy eltörött az orrcsontja,ekkor megijedt egy napig vigyázott is a kishugára jobban,de most pár nap elteltével ugyanúgy veszélyt jelent rá nézve.


Nem is csodálkozom,ha lassan egyik anyuka sem fogja engedni a gyerekét vele játszani.

Az óvodában már inkább rá sem kérdezek arra,hogy mi újság vele,hogyan viselkedik ott.


Saját magával sincsen sokszor kibékülve,ilyenkor sír,nyűgös,indulatos,nem engedi nyugtatgatni,vígasztalni magát.


Ha átlagosan képes viselkedni már azért is megdícsérem,elnézem azt,hogy túlmozgásos,de azt nem engedem,hogy alapvető társadalmi normáknak ne tegyen eleget,tisztelni egymást,nem bántani másokat !


2012. márc. 26. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nevelési tanácsadó?

A korral változnak egyébként a gyerekek.

Sokat kell dicsérni és jutalmazni alap dolgokért is, büntetni pedig -bármilyen hülyén hangzik is- nem szabad, helyette a jutalmat kell megvonni. Bármilyen apró, de megfelelő cselekedetért járjon jutalom. Pl ha elkéred a játékot, ahelyett hogy csak úgy elvennéd, kapsz egy csokit/matricát/akármit.

2012. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

tornázni jártok?

szerintem azt kéne, hogy minden reggel ovi előtt vagy ovi után valami sportot találj neki amit élvez, amiben jó lehet, ahol ki tudja magát dühöngeni.

sokat segíthet.


van itt egy anyuka, neki már nagy, vagy talán felnőtt a gyereke, nem is tudom, csak már több válaszát olvastam :) ők minden hajnalban 1 órát futottak, majd játszótereztek és úgy mentek iskolába.

2012. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nevelési tanácsadón már rég túl vagyunk,már sok helyen jártunk.


Alkudozzam vele,hogy ha nem vered meg a többieket,akkor kapsz valamit ?


Azt hiszem most egy kicsit besokalltam attól ahogyan mostanában viselkedett és igazad van,hogy ha folyton büntettek,akkor csak mégrosszabb lesz.


Sok mindent ráhagyok ám,például úgy ugrabugrál itthon ahogy csak akar,ha nyugtalanabb próbálom szépszóval megnyugtatni.


DE azt ha másokat bánt egyszerűen nem tudom kezelni,ettől kiborulok ,hogy így nem fog vele soha senki barátkozni,hogy teljesen kiszorul minden közösségből.

2012. márc. 26. 14:30
 4/14 A kérdező kommentje:

TSMT tornát csinálunk,egyébként pedig kint vagyunk a szabadban szinte egész nap,sétálunk,kerékpározunk,szaladgálhat kedvére.

Lehetősége van arra,hogy kimozogja magát,így könnyebben kezelhető,tudnék arról írni,hogy téli estéken milyen állapotok uralkodnak nálunk.

2012. márc. 26. 14:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Nos, az én gyerekemnél pszichológus és pszichiáter is ezt javasolta és bevált. Mondjuk ő nem ennyire durva eset.
2012. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon igaza volt a szakembereknek,én is ezt tapasztalom,hogy a büntetéstől csak egyre súlyosbodik a magatartászavar.


Nem is tudom,hogy mit csináljak akkor ilyenkor,ha másik gyerekkel agresszív,elveszi a játékt úgy,hogy az nem adja oda,mit tehetek ilyenkor ?


A te gyermekednél mi a gond,ő másokhoz hogyan alkalmazkodik ?

2012. márc. 26. 14:38
 7/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok. én kifejezetten sportra gondoltam ahol van edző, sikereket lehet elérni, stb.

azért teljesen más mint a szabadban rohangálni "ész nélkül" :) persze nekem mindegy, én csak válaszoltam de azért gondolod át

2012. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Még azért is bántotta a kislányt ,mert kitaláltak egy játékot és a kislány többször nyert és hát milyen dolog,hogy nem mindig ő nyer.


Társasozni például nem lehet vele,mert ahogy kedvezőtlen az állás ,akkor abbahagyná,vagy figyelmen kívűl hagyná amit dobott,nem képes veszíteni sem.

2012. márc. 26. 14:41
 9/14 A kérdező kommentje:

Átlagos gyermekek közé,hogy be lehet e illeszteni azt nem tudom,olyan edző kell aki nagyon elszánt és képes kezelni az ilyen gyerekeket,milyen sporta gondoltál?


Nincsen feladattudata,szabálykövetése ,bár a TSMT torna azért javított ezeken.

2012. márc. 26. 14:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nálatok nem csak vele szletett gond van.


Családi napközis tanfolyamra jártam külföldön és egy szuper nevelési tanácsadó volt az egyik oktató, aki mind problémás gyerekkkel, mind csanás vagy nevelöszülös szülökkel is foglalkozik+ 2 felnött gyerek is van. Szuper tanácsokat adott, akár magánproblémáinkra is. (sajnálom hogy nem tudlak hozzá küldeni, mert sokat tudna neketek segíteni)


Szóval ö rengeteg jó ötletete adott. Azt mondta hogy természtesen a gyerekeknek vannak vele született természetük. (pl lányom tipikus dolbjuk magunkat hanyat ha hiszti van, másfél éves)

De rengeteget számít hogy beszélünk a gyerekkel. Pl ö azt mondja a NEM szó használatát helyettesítsük, kerüljük ki és a fegyelmezést másképp oldjuk meg.

Egy tipikus példa: sír a gyerek ebéd elött csokiért. Ekor elmondhatod 100x hogy NEM de öt ez nem fogja meghatni. amjd azt mondod neki, hogy ebéd után (alvás után) lesz csoki. Már is másképp néz ki a tiltás. Vagy kisebbeknek szoktam mondai. Gyerek fejbe veri a másikat. ekkor azt mondom, szépen simogasd meg. NEM-t nem használok, az csak dacot szülne ebben a helyzetben, egyszerüen megmutatom mit kell tenni. habár tied már nagyobb.


SOHA ne legyél mérges a gyerekre. Pl ellökte a tesót. ekkor leszidod és rosszul azt mondod neki: Nagyon mérges vagyok RÀD mert ellökted a tesót. Helyes megfogalmazás az lenne: Nagyon mérges vagyok hogy ellökted a tesódat....


Mi a külömbség? Nem a gyerek maga a rossz hanem a tett amit véghez vitt. Akkor a tettre kell mérgesnek lennie, így a következö alkalommal (föleg ha nem direkt volt)már is be fog ugrani neki egy ilyen futkoszásnál, hogy anya mérges lesz ha ellököm a tesót, alssítsak. az elsö verziósbol pedig semmit nem tanult, csak annyit, hogy anya valamiért mérges volt rám, én rossz vagyok, de nem baj én mindig rossz vagyok. Pedig a gyereked nem rossz csak a tettek amiket tesz.


Verni ezek után se tedd, semmi értelme.


Sarokba állítás más ilyen dolognak megint sok értelme nincs, ha csak nem lehiggadás miatt használod.

A büntetés mindig össze fügjön a büntettel. Talán a kislány megcsípésekor én is a bocsántot kérést, és simogatást kértem volna. Majd a büntetés hogy nem játszhat a kislánnyal, ha pedig álmos mehettek haza...


Nagyon nehéz gyereket nevelni, nekem is van, és tudom, hogy azok a teoriák amiket tanultunk szuperek, de nehéz betartani ha az enyém. (más gyerekénél annyira egyszerüen látom, munkám során is egyszerübb volt más gyerekét normál mederbe terelni, mint a sajátomat)


Èn nalatok egy vele született természetet is látok, és egy félre kommunikált dolgot is. Ami nem azt jelenti hogy te most rossz anya vagy, de sokszor túl sok nevelés, nem helyes szóhasználat, még nagyobb dacot vált ki.

2012. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!