Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónéniknek higyjek vagy a...

Az óvónéniknek higyjek vagy a gyereknek?

Figyelt kérdés
A kisfiam kiscsoportos. Azt meséli már 2-3 hónapja, hogy néhány fiú az udvaron bántja, botokkal támadnak rá, a fejét verik, a szemébe nyúlnak, kergetik. Ezeket nehezen meséli el, inkább úgy derül ki, hogy elmeséli mit játszott, és dícséri a cipőjét, hogy milyen szuper gyors, abban el tud menekülni ha kergetik. A múlt héten úgy jött haza, hogy a háza fel volt hurkásodva, megkarcolva. Tipikusan bot-nyomnak tűnik. Azt mondta 2 napig, hogy nem tudja mi történt, nem emlékszik rá. Majd pontosan elmesélte, ki volt, hogy csinálta, hogy az óvónéni eltörte a botot, leszidta a bántalmazót és kiültette a padra büntetésből. Ma beszéltem az óvónenivel, szerinte semmi ilyesmi nem történt, es a fiamat soha senki nem bántja. Meg vagyok zavarodva, mert ugye a bot nyoma ( kb 5 cm hosszú, hurkásan kb 4 cm széles) ott volt a hátán, ez tény. De az óvónéniről is nehezen képzelném el, hogy ne mondaná el, ha ilyen történik. A fiam máskor is mesélte már, hogy rátámadtak bottal, vagy a barátaira. Még azt is mondta, hogy egyedül az X. Y. kisbarátját nem bántják, mert ő jól el tudja lökni őket. Tehát teljesen részletesen elmesélte mik történtek. Most ne higyjek neki, mert az óvónő elképedve mondja, hogy ezek nem igazak? Létezik ilyen? A kisfiam egyébként egyáltalán nem szokott verekedni.
2012. márc. 26. 15:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*háza=háta
2012. márc. 26. 15:41
 2/19 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha ott volt a nyoma akkor valami tuti volt, miért találna ilyet ki a gyerek? Ilyen részletes "füllentést" nem talál ki egy 3-4 éves szerintem. Azt az óvónőt kérdezted aki aznap volt? Mert nálunk váltják egymást
2012. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Érdemes másokat is megkérdezni, biztos van több óvónő is. Vagy a gyerekeket, ha vannak nagycsoportosok. Nem hiszem, hogy senki nem látja. A fiad kis barátját is megkérdezheted.


Vagy egy ötlet: megkérni valakit (te feltűnő lennél) hogy sétálgasson az ovi felé, amikor kint vannak a gyereket, akár idősebb szomszéd néni, vagy kutyasétáltató ismerős, vagy a férjed, anyukád, apukád, tesód, stb. vagyen ki egy nap szabit és nézze meg. Tudom, a kémkedés gáz, de itt a gyerekedről van szó!

2012. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ilyen kis gyerek nem talal ki valamit ilyen reszletesen, plane hogy nyoma is van. Nem ertem miert tagad az ovono plane ha meg is buntette a vetkeseket.
2012. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, azt az óvónőt kérdeztem, nàlunk mindig ugyanaz a kettő van, ráadásul a gyerek nevén is nevezte, hogy melyik óvónéni jött oda és törte el a botot.
2012. márc. 26. 15:54
 6/19 anonim ***** válasza:
a gyereket is megnevezte aki bántotta? Kérdezd meg őket, hogy hogy történt?
2012. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért tagadná, ezért vagyok megzavarodva. Ugyanakkor a kisfiam sem szokott hazudni, és nem is mondta el könnyen. A nagyobb csoportosok nincsenek kint velük az udvaron.
2012. márc. 26. 15:57
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, megnevezte a botos gyereket, meg a másikat is aki bántani szokta ( ők egy "banda"), amikor Harman támadtak rá, meg azt is mondta, hogy a 3. kisfiú nevét nem tudja.

Kérdezzem meg a bántó gyerekeket? Gondolod, bevallják?

2012. márc. 26. 16:00
 9/19 A kérdező kommentje:
És ha azt mondja a botos gyerek, hogy nem ő volt, akkor egyértelműen higyjek az óvónőnek? Járnék tudom, azért valakinek lennie kellett, és nem én botozom a kisfiam.
2012. márc. 26. 16:02
 10/19 A kérdező kommentje:
És ha azt mondja a botos gyerek, hogy nem ő volt, akkor egyértelműen higyjek az óvónőnek? Hát èn nem tudom, azért valakinek lennie kellett, és nem én botozom a kisfiam.
2012. márc. 26. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!