Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy utaztál vonaton 1-1,5...

Hogy utaztál vonaton 1-1,5 éves babával?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata hosszabb vonatútról (több órás)kisbabával,-gyerekkel, megírná a tapasztalatait, tanácsait? 7-10 órás útra készülünk és nagyon izgulok miatta.

2012. márc. 26. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Vigyél valamilyen játékot. Rágóka, cukorka, cumi, pelus, felsők stb.

Én a nővérem gyerekével és a nővéremmel mentem.

2012. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan mi csak 2,5 órát utaztunk a lányommal,de katasztrófa volt! Akkor olyan 15hónapos lehetett,egész út alatt nem bírt egy helyben lenni,állandóan ment mindenkihez,hisztizett. De ő eleve ilyen vérmérsékletű izgága gyerek. Ha a tiéd nyugisabb lehet nem lesz gond. Te ismered milyen a babád,az is lehet hogy aludni fog. Játékot mindenképp vigyél neki!
2012. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 óra hossza volt a leghosszabb utunk. És meg kell mondanom, most, hogy már közel 2,5 éves, sokkal rosszabb vele utazni, mint mikor még csak 1-1,5 éves volt.


Amit tudok ajánlani, hogy egy olyan táskában, ami a kezed ügyében van, legyen: az irataitok (ne felejtsd otthon a gyerkőce kiskönyvét sem); a vonatjegyed (ha külföldre mentek, nézzetek utána, a gyereknek kell-e valami különleges; eldobható pelenkázóalátét (az ülésen kell pelenkáznod, ahova előttetek százezren már ültek); eldobható előke (vagy nem textil, mert az aztán macerás, hogy hova tedd, hogy mást ne kenjen össze); nedves kéz-és arctörlők (minden vonat koszos, legalábbis a magyarországi szakaszon); textilpelenka (mikor elalszik ráterítheted, ha izzad megtörölheted); vékony sapka (hiába van meleg, a nyitott ablakok miatt huzat van, ráadásul, barangolni is kell majd valószínűleg a kicsivel); váltás ruha; pelenka; popsitörlő; lázmérő és lázcsillapító; innivaló; bébiétel (ha nem vagy ellene, akkor praktikus lehet hosszú úton a hazai mellett); gyümölcs elkészítve dobozban (ami olyan, hogy ne ott kelljen pl. az almát pucolgatni); kedvenc könyvek, néhány játék, amiből nem tud alkatrész nagyon szétgurulni; vehetsz erre az alkalomra valami új könyvet/játékot, vagy egy óráig le fogja foglalni; cumik (ha használtok, legyen több, ha véletlen leesik és nem tudod megtakarítani)- alvóka (ha van neki); készülj kényelmes cipővel magadnak, mert a sok üléstől bedagadhat a lábad.

Ha már megyeget a baba, akkor készülj rá, hogy járkálni akar majd, de ez is jó program. Ha mászik, nehezebb lesz egy kicsit.


Próbáld meg tartani a napirendeteket, amennyire csak lehet. Ha babakocsiban tud aludni, akkor egy sportkocsi nagyon jól jöhet.


És ami szerintem ugyanolyan fontos: magadról se feledkezz meg, mert ha éhes, szomjas vagy, akkor türelmetlenebb vagy, és akkor a baba is nyugtalanabb lesz.


Még valami: előtte már beszélgessél vele az útról, minden nap kerüljön szóba, úgy, mint érdekes kaland, amit már alig vársz. Kimehettek a vasútállomásra vonatokat nézni, mondogathatsz neki vonatos mondókát (pl. Ziki-zaka zakatol), vehetsz neki egy kis vonatot ajándékba, engedd meg, hogy ő adja oda a jegyeteket a kalauznak.


Jó utat kívánok nektek, meglátod, nagyon jó lesz. Biztos lesznek kisebb nyügik, de te is az leszel, egy olyan hosszú út törődötté tesz mindenkit, úgyhogy fő. a nyugalom!


Ha esetleg valami még eszembe jut, megírom, mert mi annyit vonatozunk, hogy már rutinból pakolok. Vagy ha kérdezni szeretnél, tedd meg nyugodtan!

2012. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia 3-as! Köszi a hosszú választ. Én is ezekre gondoltam. Csak sajna már nincs időm kérdezni (inkább választ vártam), ha akartam volna, mert elkéstem az olvasással, 1 óra múlva már indulunk! De azt hiszem, nagyjából mindent "tudok". Köszi a buzdítást is!

-viszek bébiételt, mert az legalább konzerv és ezért nem romlik az utazás közben ;) -

2012. márc. 31. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!