Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros, viselkedéspro...

Figyelemzavaros, viselkedésproblémás gyereket lehet e mindenáron megfeleltetni a környezetenek, úgy, hogy nem saját magához mértek követelünk tőle?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Határozottan nem. Stresszelnéd vele, ettől még rosszabb lenne a helyzet. Lehet csiszolgatni, finoman terelgetni, de ráerőszakolni nem fogsz tudni semmit.
2012. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mi a helyes válasz arra,ha mások olyanokat mondnak,hogy :

-büntetéstől majd megtanulná

-én majd tudnám mit kezdjek vele

-elkapattad,attól lett ilyen

-én már a kezdetektől keményen nevelek,nem is lett ilyen a gyerek mint a tiéd,neked viszont már késő végérvényesen elrontottad ???


Párszor finoman szoktam mondani,hogy már járunk szakemberhez ,nekünk ezzel kell együttélni,nem lehetséges nyugodt gyereket nevelni belőle ,de kételkednek abban,hogy létezik figyelemzavar,hiperaktivitás,azt mondják hiszen nincs is semmi baja a gyerekemnek,hiszen olyan okos(rafinált,direkt csinálja amit csinál),nehogy már bedöljek és együttműködjek holmi nevelési tanácsadónak,gyógypedagógusnak,mozgásterapeutának,csak ki akarnak használni elszedni a pénzemet.

Nem hajlandóak megérteni,hogy csak így tudok nyugodtan lefeküdni,hogy tettem valamit azért,hogy a gyerekem minél jobban boldoguljon majd.

2012. márc. 27. 13:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Azok a dolgok, amiket teszel a gyerekért, nem csak arra jók, hogy nyugodtan alhass, hanem valóban hasznosak. Tudom, próbáltam, végigcsináltam.

Hogy miket válaszolj? Akik vagy közel álltak hozzánk, természetesen tudták, mi a helyzet. Szerencsére a család, az ismerősök nem tartották butaságnak, hogy mindenfelé járunk, inkább segítettek.

Csak akkor mondtam néhány mondatot a problémáról, ha mondjuk tömegközlekedési eszközön, játszótéren konkrétan rákérdeztek a tünetekre. Próbáltam a gyereket lekötni, hogy minél kevéssé viselkedjen kirívóan, nyilván ez több-kevesebb sikerrel járt. Mindenkivel határozott voltam, de nem elutasító, aki megjegyzéseket tett. Két mondatban tudattam, hogy tudom, probléma van, dolgozunk a megoldáson.

Voltak nagyon kemény szituációk, nagy kiborulások. A legnehezebb az ovis szülők kezelése volt. Ők ugyanis szembementek minden szakvéleménnyel, és azt a következtetést vonták le, hogy nem szeretjük a gyereket, nem törődünk vele, el kell tőlünk venni. Ez nekik szuper megoldás lett volna, mert nem járt volna oda tovább oviba :-( Túléltük, továbbléptünk, együtt maradtunk, és ez a lényeg :-)

2012. márc. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!