Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 éves gyereked hogy...

2,5-3 éves gyereked hogy köszön a felnőtteknek?

Figyelt kérdés
És elvárható már,hogy ennyi idősen mindig köszönjön?
2012. márc. 27. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én ezt elég komolyan vettem, és a köszönöm-kérem-légyszívest is. Úgyhogy az enyémek használják is, és köszönnek is, mióta csak beszélnek (most 2 és 3.5 évesek amúgy).
2012. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia, 2,5 éves a fiam és sziát köszön, mindenkinek. Vagy sziasztokot.
2012. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem köszsön a 4 éves lányom szinte senkinek soha. Egyébként udvarias, szépen kér, megköszsöni a dolgokat, de köszönni egyszerűen nem akar. Kb. 15 alkalomból egyszer köszön. Udvariatlan dolognak tartom, de egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. Sem a kérés, sem az uatsítás, sem a köszönés lényegéről, fontosságáról való beszélgetés nem segít.Úgy tűnik nekem, hogy zavarban van, ha köszönni kell, egyébként is viszonylag szégyellős. Majd kinövi...
2012. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
MINDENKINEK köszön :) Szia Néni! Szia Bácsi! Szia Fiú! stb. Ha többen is vannak, akkor sziasztok.
2012. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nem várható el, h mindig köszönjön és ne is erőltesd. A kisfiam 3,5 éves általában köszön,de nem mindig. Sokszor sziával,sokszor csókolommal és nagy ritkán pápázik. (kistesója van, így visszavette tőle ezt a szokást).
2012. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lányom 2 éves lesz,beszél már egy ideje.Sziával,vagy sziasztokkal köszön.Pár napja elkezdte mondani hogy viszlát,tőlem hallja.Van amikor magától mondja,de ált szólunk neki,hogy köszönjön.
2012. márc. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csókolom= kocsolom Hello-Hello, szia
2012. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jaj, ezzel én is bajban vagyok. Kislányom 2 éves, épp mostanában kezdett el többet beszélni, és ezen én is gondolkodtam már. A családon belül szépen használja a sziát, de idegenekkel félős. Csak akkor köszön, ha előtte elmondom, hogy köszönj szépen: szia. Ez viszont egyre kínosabb, nem mondhatom a szomszéd néni előtt, hogy mond szépen szia! A csókolom kifejezést meg még nem ismeri, azt sem érti mit akarok tőle és nekem is kellemetlen egy velem egyidős férfinak a boltban azt mondani, mond szépen :csókolom! Saját környezetben pedig nem tudom a csókolomra tanítani, mert nincs rá példa.

Ti hogy tanítjátok a piciket?

Bocs, ha beleoffoltam!

2012. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
jó hangosan azt mondja hogy Hellóó :))
2012. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar megtanulta a "kérem"-et, "köszönöm"-öt és a köszönést. Arra nagyon ügyeltünk, hogy ez bevésődjön nála. Általában "Szia!" vagy "Helló, szia!" Közben int a kezével is, a férfiakkal kezet is fog.
2012. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!