Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sziát köszön-e vagy csókolomot...

Sziát köszön-e vagy csókolomot az óvodás gyereked az óvónőnek vagy a felnőtteknek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki szia-val köszön. A csókolom-ot még nem ismerik.
2011. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Jó napot kívánokkal köszöntek annak idején. A szülőin kérték az óvónők, hogy ezt tanítsuk a gyerekeknek, hiszen nem játszópajtások, hanem pedagógusok.
2011. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
A barátaimnak sziával , a szomszédoknak Jó napottal , a suliban csókólommal,oviban sziával.Köszönnek a gyerekeim. Már amikor méltóztatnak köszönni.....
2011. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azt jelenti.

Engem nagyon nem érdekel,hogy ki hogy köszön.Ha tegezni akar tegez,ha magázni akar magáz.Sz ő dolga.

Kisgyerekek általába sziával köszönnek mindenkinek,ha nőnek akkor váltanak csókolomra.

2011. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Kiscsoportban még elmegy a szia, de egy középsősnek már illene az udvarias formát használnia. Ha a szülő ezt fontosnak tartja, akkor megtanulja a gyerek. Ha a szülőt nem érdekli, akkor viszont még a tanítónéninek is sziát fog mondani a gyerek. Bár mostanában örülni kell, ha egyáltalán köszönnek.
2011. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Az óvó néninknek meg mindegy, csak köszönjön a gyerek.

Egyébként csókolomot köszönnek, bár bajban vagyok mit mondjanak férfiaknak,nekik jó napot és viszontlátásra általában. De természetesen köszönnek Dícsértessék a Jézus Krisztust, ha egy atyával találkozunk, sziát ha ismerőssel. Általában nem panaszkodhatom, udvariasak a gyerekeim és lassacskán a megfelelő formákat is megtanulják.

Egyébként én nem vagyok ez a begyöpösödött fajta, akik formaságokon lovagolnak, vannak ennél fontosabb dolgok is, most egy 4 éves (középsős) gyerek hogy köszön.

És ha a tanító néninek is azt mondja, hogy szia-mi van, összedől a világ? Netán feltámad a 11 halott, akik Egyiptomban haltak meg?

Köszönjön, ha meg nem köszön, szerintem azt sem kell túlragozni.

2011. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Tegezve is meglehet adni a megfelelő tiszteletet és magázva is lehet neveletlen egy gyerek. Én pl. 37 évesen is azt szeretem, ha tegeznek a gyerekek. Nem vagyok pedagógus.
2011. nov. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Inkább örülni kellene neki, hogy köszönnek egyáltalán.

Az én 3-5 évesem mindig sziát köszön még a házban lakó idős néniknek is, de őket sem érdekli.

Én szoktam neki mondani, hogy a bácsiknak meg a néniknek csókolomot kell köszönni, bár engem a csókolomtól kiráz a hideg. Nem csókolgatok akárkit :), de egy 3,5 éves gyereknek nehéz ennyit megmagyarázni.

Az óvónéniknek meg a dadusnénikne a tavely elballagott, most már elsős gyerkőcök is úgy köszönnek, hogy Szia ... néni.


Anyukám azt szokta mondani, hogy teljesen mindegy, hogy mega h.lye vagy Te h.lye vagy. És ez nagyon igaz. Ő nem pedagógus, hanem élelmiszerboltban dolgozik, majdnem az összes gyerek tegezi (47 éves)

2011. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezzel nálunk sosem volt probléma... a felnőtteknek csókolomot köszön, a gyerekeknek, ismerősöknek sziát.

Egész ügyesen meg tudja különböztetni.:))

A bölcsiben először csókolomot köszönt, a gondozónők legnagyobb meglepetésére. Azóta maradt ott a szia.

2011. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző: JAh, és még nincs 3 éves.
2011. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!