Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Általános szemészeti vizsgálat...

Általános szemészeti vizsgálaton voltunk, ahol a bal szemre +4,25-ös, a jobbra +1, 00-es eredményt kaptunk. Valakinél ilyen eredményekkel szemüveg?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 3,5 éves, iszonyat örökmozgó, a szemüveg elképzelhetetlen kihívásnak tűnik...
2012. márc. 28. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szemész, de a +4,25-ös nagyon erős távollátást jelez. Biztos, hogy nincs a kicsi szemén szürkehályog? Két dolog miatt merek erre gondolni: nekem az ötödik szemorvos vette észre/!!!/. A kórházi takarítónő mesélte, hogy mindkét 4 év alatti gyermekét szürkehályoggal kellett megműteni. A kisebbik csak két éves volt akkor. A tévhittel szemben a szürkehályog nemcsak az idősek betegsége.
2012. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is azonnal ezt kérdeztem az orvostól, hogy úr Isten, nem túl sok ez? De megnyugtatott, hogy a gyerekeknél ez még kinőhető és nem annyira durva, mint a felnőtteknél. Visszarendelt Bennünket egy későbbi vizsgálatra, ahol majd aprólékosabban megvizsgálja, kaptunk szemcseppet is, amit óránként adagolnom kell a találkozás előtt.

Azt mondta minden más rendben van...

2012. márc. 28. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a fiamnál 4,5 évesen vették észre , hogy nem lát jól. Az egyik szeme +7-es , a másik +8-as.Nagyon nehéz volt a szemüvegre rászoktatni , kellett hozzá legalább fél év, hogy annyira megszokja , hogy ne vegye le minden percben. 1,5 éves hordja és már ő kéri reggel , mert rájött , hogy sokkal jobban lát vele és most már nem veszi le. Az enyém is egy örökmozgó , volt , hogy hetente kétszer is kellett csináltatni a szemüveget , mert mindig elhajlott , kitágult a szára ahogy elesett vele , meg nem bánik vele túl finoman.

2012. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, uh hetente??? Akkor válasszunk inkább valami drágább, de strapa bíróbb fajta keretet?? Attól félek legjobban, hogy elesik és eltörik a lencse :S

Szerinted segítene, ha bevonnánk a keret választásba?? Hogy úgy érezze, az Ő döntése is?? Le kellett e takarni az egyik szemét Nálatok??

ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, csak ismeretlen terep ez nekem :)

2012. márc. 28. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképp érdemesebb drágább , vastagabb és stapabíróbb keretet válaszani , még ha az nem is olyan csinos meg trendi, de sokkal jobb lesz. Mindenképen ott kell lennie a gyereknek is a szemüvegkeret választásnál, mert ugye rá kell próbálni , hogy melyik mekkora neki , mert nem mindegy hogy milyen széles és nagy a keret. A lényeg , hogy ne tudjon kilátni sem a keret felett , sem oldalról. Vannak olyan keretek , amelyeken kis figura van a szárán pl.nekünk most béka van rajta , de volt autós is , meg ugye több szín közül lehet választani. Amit most vettünk azt 13 ezer körül volt , már megvan másfél hónapja és még nem kellett csináltatni , az előző egy olcsó keret volt , ami ugye gyengébb volt de már alig vártam , hogy újat írjanak fel.

2012. márc. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!