Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körül gyerekedet, hogy...

2 év körül gyerekedet, hogy szoktattad rá a szemüveg viselésére?

Figyelt kérdés
Kislányom szemüveget kapott, sokat beszélünk róla, de eddig jó ha max. 3 percig a fején maradt. Volt valakinek hasonló küzdelme?
2012. márc. 26. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem írtad mikor kezdtétek a szemüveg használatát.Leírom az én tapasztalatomat.A fiam 21 hónaposan kapott szemüveget,már a próba is harcokból állt,reménytelennek tartottam a dolgot,és ezzel egy időben tapasztani is kellett a szemét!Első nap kb 10 percet volt rajta aztán napról napra többet,és ez így folytatódott:Kb egy hónap múlva már napi 7-8 órában használtuk!Mi is sokat beszélgettünk róla vele,de szegénykém még nem nagyon értette.Tudod rájött ő magától hogy sokkal jobban lát ha rajta van a szemüveg és a végén megis szerette,volt hogy ő kérte!Ha egyáltalán nem akarja megszokni akkor érdemes elgondolkodni rajta hogy a szemüveg megfelelő e,nem e kényelmetlen neki! Mi még a neten is kerestünk olyan oldalakat ahol szemüveges gyerekek vannak hogy lássa nem ő az egyedüli akinek van! Mondjad a rokonoknak,ismerősöknek hogy dicsérjék agyba főbe milyen csinos a szemüvegben,milyen jól áll neki!

2012. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni hogy az elején mi is sokat harcoltunk vele hogy a szemére kerüljön a szemüveg.Ő le vette én felraktam,addig addig amíg én győztem! Neked kell erősnek lenned,magyarázd el neki hogy ez kell hogy szebben lásson és csak jót akarsz neki ezzel!
2012. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ma kaptam meg a szemüveget, szóval még nagyon az elején vagyunk. Takarni még nem kell a szemét.
2012. márc. 26. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Szépen, lassan, napról napra egyre többet legyen rajta a szemüveg. Ne tragédiának fogja fel, hanem legyen rá büszke, hogy milyen szép, milyen jó, nagyon kevés gyerek büszkélkedhet vele.

Igaz, nálunk 3.5 évesen kapott szemüveget a gyerkőc, de 2 nap alatt megszokta, mert büszkeségként fogta fel.

2012. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor még tényleg nagyon az elején vagytok! Emlékszem mikor megtudtam hogy szemüveget kell hordania a fiamnak folyton azon stresszeltem hogy hogy fogom hozzá szoktatni de hála istennek ahhoz képest könnyen ment.Most 10 hónapja hogy hordja,és tényleg szereti,a tapaszról már nem tudnék ilyen jókat írni mert azt gyűlöli,de nem szedi most már le azt sem!

Ha tényleg jobban lát vele akkor szivesen fogja viselni!

2012. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapozz arra, hogy minden kislány szeret szépnek mutatkozni. Kérd meg az ismerősöket, családtagokat, ha meglátják szemüvegben "ájuljanak" el, hogy milyen szép, csinos nagylány. Hidd el bejön, lányom 1 évesen le sem akarta magáról venni a szemüveget. Hiszen szépek a szemüveges lányok:)))
2012. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!