Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okozhat alvási nehézséget a...

Okozhat alvási nehézséget a tv nézés?

Figyelt kérdés

17 hónapos lesz a lányo, délután/kora este szokott egy kicsit mesét nézni,viszont a napokban többször felriad éjszka nagyon rosszul alszik.


Lehet ettől? Vagy ilyen korban ennek nincs jelentősége?


2012. márc. 28. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy lehet tőle alvászavar.

Először is a legártatlanabb mesétől is megijedhet. Nem tudja feldolgozni, amit lát. Az én fiam pl. fél a Noddytól. Vagyis azt hiszem a koboldoktól.

A másik meg az, hogy a tévében a képkockák nagyon gyorsan váltogatják egymást, és ez felizgatja az idegrendszerüket.

Szóval max. napi 1 óra tévézés, és lehetőleg ne alvás előtt.

2012. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy kiderüljön a tv-e a bűnös, ne nézzetek egy pár napig este tévét. Diavetítőzetek vagy mesét olvassatok helyette.
2012. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is úgy tudom hogy okozhat.

ez érdekes, olvasd el ha van kedved :)

[link]

2012. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell messzire menni, csak gondolkozzunk saját magunkon. Én ha vígjátékot nézek, tök jól alszok. Ha vámpírosat, akkor nagyon rosszul alszok.

Gyerekeknél a mesék között is van hatalmas különbség.Így lehetnek olyanok, amik félelmet keltenek.

2012. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a link. A múltkor engem itt nagyon lehúztak, amiért megkérdeztem, hogy háttérzajnak miért jó a tv? Hát a cikk írója szerint sem jó, nagyon egyetértek vele.
2012. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem is okozhat,lejet hogy ő érzékenyebbmint más,de ebben a korban azért bővel leeht más is,szeparációs szorongás.hátsó fogak jövetele,az nekünk éjjel elég érdekes dolgokat produkált.szerintem is ne nézze pár napog vagy csak egy napot hagy ki aztán ha akkor is felébred akkor más a baj.
2012. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Okozhat, nekem a gyerekorvos hívta fel a figyelmemet, amikor említettem, hogy borzasztó rosszul alszik a lanyom. Azóta nem megy a tv, csak a híradó erejéig. És érezhető a különbség.
2012. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!