Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztaltatok már ilyent...

Tapasztaltatok már ilyent ovisotoknál? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kislányom 4 éves. Nagyon szeret oviba járni. Úgy indulunk el otthonról, hogy kivel-mit fog játszani, meg úgy menjek érte, hogy tudjon az udvaron játszani, stb.

Amikor belépünk az ovi ajtaján elkezd nyafogni, hisztizni, már mondja, hogy már megint hisztizik, és onnantól kezdve nem akar oviba menni. Amíg átöltözünk végig nyafog (könnyek nélkül sír), aztán amikor odaérünk az ajtóhoz, leblokkol, elkezd sírni, úgy kell az ovónéninek bevinni.

Az ovónénik szerint addig tart, amíg el nem megyek kb. öt perc múlva már játszik is.

Tudom, hogyez nekem szól, de annyira rossz. Már próbáltam mindent, megszidni, zsarolni (nincs játszótér, ha hisztizik), próbáltam elterelni, nem foglalkozni vele stb.

Annyira kínos is, meg nagyon rossz nekem is, hogy így hagyom ott. Volt már ilyen tapasztalatotok? Mit tehetnék még?


2012. ápr. 2. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan...nem tudom. Az enyém nem csinált ilyet. Lehet, hogy 1-2 hétig csinálja és, ha látja, hogy nem ér el vele semmit, akkor majd abbahagyja. Ne engedj neki!
2012. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, 4 éves. Már 1.5 éve járunk oviba, imádja. De ő már otthon nyafog, aztán az oviban tök jól elvan, élvezi. Nem minden nap, de gyakran csinálom, hogy viszünk valami apróságot a többi gyereknek, pl pez cukorkák, apró gumicukor stb. Akkor jobb kedvű lesz és szívesen megy az oviba, hogy vihet a társainak valamit.
2012. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: nem engedek neki, nem is tudnék, mert dolgozni járok.


Viszont jártunk bölcsibe egy évet, és most szeptembertől ovis, és eddig imádott járni, de most már kb. két hónapja ezt csinálja. Volt, hogy vittünk virágot az ovónéninek, meg almát, meg elmesélni a (pl. hétvégi) élményeit. Amíg megyünk az oviig, addig ok minden, sőt ma már ő mondta, hogy mikor leszek kész.

Szóval nem tudom. De azért örülök, hogy nemcsak mi vagyunk így, bár tudom téged ez nem vigasztal:)

2012. ápr. 2. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon rossz nekem is, hogy így hagyom ott" Hát ezért csinálja. Érzi, hogy nem szívesen hagyod ott, ezért adja elő neked a műsort. Persze tudom, hogy ez nehéz, mert nyilván az ember nehéz szívvel hagy ott egy síró gyermeket.

Mondd neki azt, hogy tudod, hogy nagyon jó neki az oviban, hogy jókat fognak játszani. Pár nap múlva abbahagyja.

2012. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem érzi rajtam, mert tudom, hogy jó helyen van, tegnap is, ahogy már nem látott elvolt, este pedig alig bírtam hazavinni. Mindig elmondjuk, hogy kivel, mit fog játszani stb.


Ma nem volt hiszti, pedig ma apa vitt el minket az oviig, tehát apa is ott volt, pedig apa a favorit, de hál istennek nem volt gond. Mondta is, hogy ma nem fogok hisztizni, és tényleg nem. Még az ovónéni is mondta nekem, hogy milyen jó hallani, hogy nem sír.

2012. ápr. 3. 10:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocs, azt nem írtam, hogy köszönöm a választ. Reméljük javul a helyzet.
2012. ápr. 3. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!