Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom felső-kö...

Másfél éves kislányom felső-középső metszőfogai érdekesen el vannak színeződve, tehetek valamit, hogy elmúljon, vagy már ilyen is marad, fogorvos tudna segíteni?

Figyelt kérdés
A színeződés olyan,hogy vannak fehér foltok is a fogakon több helyen és barnás szabálytalan vonalak is amik vizszintesen futnak kb a fogak felénél,szoktam mosni a fogacskáit sima gyermekfogkefével,fogkrém nélkül egynelőre.Néha szokott teát inni itatópohárból,a testvérét ugyanígy gondoztam és neki nem volt soha ilyen problémája.
2012. ápr. 2. 14:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten szuvasodásnak tűnik,fogalmam sincsen mi lehet ez.
2012. ápr. 2. 14:11
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]



:-(


Hát nincsenek túl jó előérzeteim,odatelefonálok a gyermekfogorvoshoz.


A kutacsa nagyon hamar becsontosodott,nefrológiára járunk,mert sok kálciumot űrít a vizelettel ,lehetséges ,hogy ezekkel a dolgokkal is összefügg az,hogy ilyenek a fogacskái .

2012. ápr. 2. 14:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha tényleg ilyenek a fogai akkor menjetek dokihoz. Talán nem is a foghoz van köze, de remélem minden rendben lesz :( Beszéltél már a dokival? Mit mondott? Hirtelen lett ilyen? Én még sosem láttam ilyet....másfél éves a kislányom. ( mi egyébként használunk fogkrémet is, napi 1szer azzal én mosom meg Neki. Persze olyat mi gyerekeknek, tejfoghoz való!) Majd írj!
2012. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Némelyik kép elég durva. De mégis melyikhez hasonlít a legjobban? Az én lányom fogai is elég rondák elől, sajnos, pedig mossuk. Én elvittem fogorvoshoz, és azt mondta, hogy ez nem fogszuvasodás, hanem el van a foga színeződve, biztos sok teát iszik. Hát, nem iszik, úgyhogy fogalmam sincs. Olyan barnás lerakódás van neki is a fogain.
2012. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és én nem is kérdeztem, hogy le tudja-e szedni, mivel a lányom alig engedte azt is, hogy megvizsgálja. Ha nem rosszak a fogai, nem akartam ilyenekkel felzaklatni. Remélem egy-két év múlva már jobban engedi, akkor lehet, hogy lecsiszoltatom.
2012. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A fogai belsejében is fehér foltok vannak ,nemcsak a vizszintes csíkok a két első fogán ,szerintem ez összefügg a kálciumproblémánkkal,de holnap már okosabb leszek majd.


[link]


Leginkább erre hasonlít talán.

2012. ápr. 2. 19:18
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]


Erre is hasonlít.

2012. ápr. 2. 19:25
 8/10 anonim ***** válasza:
A lányomé is ilyen. Kalciumhiány? Nem mondta a fogorvos. Szólj majd, hogy mi volt.
2012. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ez azért is fura, mert a lányom 2,5 éves koráig iszonyú sok tejet megivott. Nem lehet, hogy inkább kalciumtöbblet?
2012. ápr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szomszédom babájának a fogai is hasonlóan néznek ki, náluk fluor hiànyt állapítottak meg és gyógyszert kell szednie rá.
2012. ápr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!