Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » XVII. kerületi anyukák?...

XVII. kerületi anyukák? Csillagszem VS. Mákvirág óvoda? Jó az, ha a teljesen normális gyermekem sérült gyerekekkel van együtt?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdjük az ovit, és egyenlőre nem tudom eldönteni, hogy hova írassam a lányomat? Mákvirágba tartozunk körzetileg, arról azt hallottam, hogy integráltan nevelik az enyhén sérült gyermekeket. Gondolom azért jó, mert jobban kialakul az empatikus képessége, viszont nem "húzzák vissza" őt is?

A Csillagszemet meg mindenki dicséri.


2012. ápr. 3. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mi oviválasztás előtt vagyunk. Integrált az ovik nagy része. Szerintem semmi gond ezzel. Az én gyermekem testi fogyatékos (egyik füle nincs meg), de azért szeretném "egészségesek" közé járatni. Semmi gondja nincs egyébként, nem kell spec. nevelés, odafigyelés. A gyerekek így empatikusabbak, elfogadóbbak lesznek (úgy gondolom). Megismerik és elfogadják ÍGY egymást. Üdv

2 gyermekes

2012. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én itt lakom a kerületben és nehéz eldönteni mi a jó választás. A mákvirág óvoda kívülről nagyon gáz szerintem, pl. lukas a kerítés, meg nem sok jót hallottam róla. De ha oda tartoztok nem biztos hogy a csillagszembe fel veszik, mert oda biztosan tudom nagyon sokan fognak jelentkezni. Azzal meg hogy integrált szerintem nem fog rosszul járni, mert akik külön ellátást igényelnek azoknak van külön segítségük.
2012. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én húgom a Mákvirágba járt, tavaly ballagott, és nagyon jó volt, nagyon szerette, aranyosak voltak a gyerekek és az óvónők is. Nem olyan nagyon súlyosan sérült gyerekekről van szó. Az ő csoportjában pl. nem is volt sérült gyermek. Sok program is volt, szerette. Nem húzták vissza, még maradhatott volna oviban nyugodtan egy évet, de már iskolába ajánlották.
2012. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Igen, kívülről nekem sem tetszik, meg hogy nincs rendesen kiírva mikor lesz nyílt nap, stb, amikor a Csillagszem már mindenhol nagy betűkkel hirdeti. Ott azt mondták, ha németre iratom, nagy az esély, hogy felveszik, mert onnan nem utasítanak el senkit. Viszont a mákvirágba meg pont az a jó, hogy mindenféle gyerek van. Akkor még tudakozódom, egy hónapunk van rá.

Azt lehet, hogy ide is meg oda is beiratom, és ha mindkettőbe felveszik, akkor választok? Fogalmam sincs ezekről.

2012. ápr. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!