Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 11. éves a kislányom. Szerette...

11. éves a kislányom. Szerettem volna felvilágosítani a női dolgokról de alapból elutasította. Vettem neki könyvet is amit gondoltam, együtt elolvasunk majd. De mindent elutasít ez ügyben. Normális ez, vagy én kezdtem vele korán?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 14:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem korán, hanem későn. Ilyenkor már elég sok lánykának megjön az első menstruációja, már régen túl kéne, hogy legyetek a témán.
2012. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem, azért tud lerázni mert te félsz a témától.


egyszerüen ülj le és mond meg most beszélgetés van és ö hallgat te mondod. majd ha lesz kérdése felteheti. lehet a végén annyira bele merültök, hogy rengeteg kérdése lesz.


szerintem szégyenlös és azt hiszi mindent tud.

2012. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem abszolut nincs korán sőt... Az én lányom nyáron lesz tiz éves és a minap láttuk, hogy gondterhelt. Mígnem sírásban törve ki közölte, hogy azt hiszem terhes vagyok ... :( Na köpni nyelni nem tudtam, fogalmam sem volt hogy ilyen korban ilyenekkel foglalkoznak. Így aztán mi is beszélgettünk. Még a magzatvízről is a végén :) Tehát sajnos korábban érnek, és épp ideje. Nálunk Sehány éves kislány volt a szakirodalom :)
2012. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Utolsó!

Ezt a kislányod azért gondolta, mert mondjuk csókolózott és azt hitte hogy abból lesz a baba (sok kislány először ezt hiszi) vagy szexelt 9,5 évesen. Nem kötekedés csak érdekel.

2012. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Ölelkezett egy kisfiúval és úgy gondolta ettől lett terhes :)
2012. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
:-) Aranyos. Remélem nem haragszol hogy rákérdeztem, csak manapság már semmiben sem lehet biztos az ember.
2012. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy 11 évesnek már marha ciki,ha a szülő bepróbálkozik a felvilágosítással. Osztom az első véleményét, nem korán,hanem túl későn kezdtél el foglalkozni a témával.

Én 30 vagyok, nem most voltam kisiskolás, de második osztályban (tehát 6-7 évesen) már tudtuk ezeket a dolgokat. Mikor ötödikben felvilágosító órát tartottak a suliban, nagy zavarunkban csak röhögtünk az egészen.

2012. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

A nagyobbik lányom 10, ő is teljesen elutasítja ezt a témát, pedig próbálkozok vele egy ideje. A kicsit viszont érdekli, ő más személyiség. Szívesen lapozgatja a könyveket, a nagy megnézni sem hajlandó, már attól rosszul van, ha egy nőt lerajzolnak babával a hasában.

Semmi trauma nem érte - gondolom úgyis mindenki ezt tippeli - ő a szüléstől gondolatától is rosszul van. Igaz, ő attól is kétségbeesik ha két szúnyogcsípése van, és hisztérikusan zokogva kérdezi, hogy vajon mennyi vért vesztett. Vittem már haza a hátamon, mert elesett (semmi baja nem lett, láttam az esést) és olyan műsort produkált, hogy mindenki engem nézett, hogy a szemét szívtelen anya milyen türelmetlen a szegény kis mozgássérült gyerekkel, aki járni is alig tud.


De a legjobb az volt, amikor a nyári szünetben megcsípte a kezét egy szúnyog, és anyukámék etették vagy 3 napig, apám tartotta neki a nyalókát, mert nem volt hajlandó semmit fogni vele. Aztán amikor hazahoztuk, velünk is bepróbálkozott, de amint megéreztem, hogy konkrétan büdösödik a gyerek keze (3 napig ökölbe szorította izzadtan és nem mosta meg), az apja is méregbe gurult és erővel bevitte a fürdőszobába megmosni.

Hogy hogyan fog reagálni ha megtudja hogy menstruálni fog, azt sejtem... attól is bőg, hogy micsoda igazságtalanság hogy Húsvétkor a fiúk kapnak csokit és pénzt, a lányok csak büdös kölnit...

Az a pasi aki majd először lefekteti, az aranyserleget és érmet kap a nyakába.

2012. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy 11 éves lánynak borzasztóan ciki ilyesmiről beszélgetni az anyukájával. Ne erőltesd. Az alap dolgokkal, hidd el, tisztában van, és jól tetted, hogy megvetted neki a könyvet. Egyszer mondd el, hogy bármi kérdése van, tegye fel nyugodtan, aztán hagyd a témát.

Ha majd elkezd menstruálni, úgyis tele lesz kérdésekkel, előtte viszont az egész teljesen megfoghatatlan számára.

2012. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Úgy 8-9 éves koromban kaptam meg a "Gólya hozza?" c. könyvet, amit lelkesen el is olvastam. Jó, hogy megkaptam, mert 10 évesen már menstruáltam. Osztálytársam jóval később kezdett el menstruálni, anyukája épp kórházban volt, és fogalma sem volt, hogy mi ez és mit kell csinálni...

Persze ez csak egy dolog, kell a teljes körű felvilágosítás, minél előbb! Ha nem akar beszélni róla, akkor könyvből, filmből, de mindenképp hiteles forrásból (tehát nem internet - vagy ha igen, akkor válaszd ki neki Te a megfelelő oldalt!)

2012. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!