Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Idén már az ötödik...

Segítség! Idén már az ötödik vírusfertőzés! Mit tehetnék a 4 évesemért? A többi ovis is ennyit beteg idén?

Figyelt kérdés

Február közepe óta 4 éves kisfiam repertoárjában szerepelt már influenza, köhögős-lázas vírus, adenovírus kötőhártya-gyulladással megspékelve, 3 napig tartó orrfolyós-lázas vírus, és most már éppen kezdtem örülni, hogy talán vége, de megint lázas, és ismét szárazon, fuldoklósan köhög. (Pedig a köptetővel még le se álltunk...) Gyakorlatilag alig eszik, és 3-4 láztalan nap múlva már menetrendszerűen érkezik valami újabb lázas nyavalya... A doktornő mindig mást diagnosztizál, de már nem merem közösségbe vinni, pláne nem a rendelőbe, mert állítólag bárányhimlő járvány is van nálunk, és az eddig még nem volt nekünk...


Ráadásul 34 hetes pocis is vagyok, és már nem tudom, mit tehetnék a fiamért. Az eddigi 4 éve alatt összesen nem volt annyit beteg, mint mostanában.


Más kis óvodás is ennyit beteg? Tényleg ilyen sok vírusfertőzés összejött egyszerre? Vagy nálunk lehet valami egyéb gond is a háttérben?



2012. ápr. 3. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
rengeteg virus ment korbe mindenhol, nem csodalkozok, hogy elkapta... Minden kozossegben elofordul, talan jobban fogekonyabb a betegsegre, lehet, hogy le van gyengulve az immunrendszere (foleg, ha egyik betegsegbol a masikba esett, nem is volt ideje megerosodni) kicsit maradjon otthon, etesd zoldseggel, gyumolccsel, esetleg vitaminokat is adj neki
2012. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menjen egy pár hétig közösségbe, és gyógyuljon meg rendesen.
2012. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Adj neki Oscillococcinumot hetente 2-3 ampullával akkor is ha nem beteg ill. C vitamint naponta.
2012. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gazdasszony válasza:
Nekem egy idős orvos ajánlotta, hogy 100 napon keresztül mindennap etessek meg egy fürjtojást a gyerekkel. Ezt lehet főve, sütve, turmixba stb.. Bevált, immunrendszer erősítő a fürjtojás. Piacon, csarnokokban kapható, de sokan kínálnak az interneten is kb. 15Ft egy darab.
2012. ápr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ma tetted fel a kérdést. Nekem 3 van, 7 és fél, 5 és fél és 2 évesek, és január közepe óta nem volt olyan hét, hogy valamelyik ne lett volna beteg, hasonló betegségekkel. Én magam is 2 hónapja köhögök. A Béres-csepp + C-vitamin kombinációt ajánlották egyöntetűen az orvosok, és a néhány hét közössémentes életet, ha megoldható. Az idei év nálunk is horror volt.
2012. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!