Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam (2 éves elmúlt)...

Kisfiam (2 éves elmúlt) beteg. Hasmenés, láz, hányás már 2 napja. Mit adhatok neki enni?

Figyelt kérdés
Reggeltől nem hányt már,délelőtt ment a hasa,letettem őt aludni,most kelt,teát adok neki,meg vizet kortyonként,Pirítóssal kínáltam meg még reggel,evett pár falatot,evett almát.Arra lenék kíváncsi mit adhatnék még neki,vmi laktatóbbat,persze nem nehezet.Vmi diétás ételt ilyen időszakra tudtok nekem mondani?
2012. márc. 20. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Főtt krumpli főtt hússal, háztartási keksz, rizs. Az én fiam nagyon szereti ha megfőzöm a krumplit, felkockázot és picit megkenem vajjal úgy melegen majd megszórom egy nagyon pici ételízesítővel. Ezt sosem szokta visszahányni, laktató és finom.
2012. márc. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rizst ízesítés nélkül, főtt krumlit, banánt, amit te is szoktál enni ilyenkor. Esetleg natúr háztartási keksz. A folyadék a leglényegesebb. Ha ma már nem hányik, és nincs nagyon erős hasmenése, akkor holnaptól kezdhetsz rendes, de pocikímélő kajákkal próbálkozni. /hasmenésre étcsoki ;)/

Jobbulást :)

2012. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek,megyek is főzni :)
2012. márc. 20. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy Fruppi(alma/banán/répa)nevű ital, a dm-ben szoktam venni. illetve ha megy a hasa, akkor a patikákban lehet kapni Hipp ORS 200 italt(hasmenéses babáknak való), ez rizsnyák és répalé keverék, de elég rossz íze van, viszont nagyon jó. Nos ezt a kettőt szoktam keverni (így egészen jó az íze), így tuti megfogja a hasát és valamennyi ásványi anyagot is be tudok juttatni. Nem is drágák, 149 és 230 ft ha jól emlékszem.
2012. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon idős doktornéni aki a következőket ajánlotta: ha vízszerűen megy a hasa akkor répatea. Reszelt répát kell kb 20-30 percig főzni, leszűrni és a levét itatni, esetleg kicsi cukrot és csipetnyi sót rakhatsz bele. Ha már megmarad benne akkor a répapépet is megetetheted vele.
2012. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!