Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akikhez nem jár a védőnő,...

Akikhez nem jár a védőnő, azoknál a kisgyerekeknél mi alapján tölti ki a státuszvizsgálatokon kérdezendő kérdésekre a választ?

Figyelt kérdés
Beírja a nagykönyv szerint? És mi van, ha attól nagyon eltér a gyerek fejlődése? Vagy ez nem számít? Mert akkor minek van a státuszvizsgálat?
2012. ápr. 4. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Én magam csináltam a státuszokat (szakmabeli vagyok)az "intelligens" védőnő átmásolta magának amikor az egyéves státuszon találkoztunk vele, amire én cipeltem be agyereket, hogy héé nem kéne már megnézni... akkor azt mondták hogy most nem tudják majd két három hónap múlva "ráér felvenni az egyéves státuszt" :D, jah hogy ez így megy?! :)) :O :(
2012. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy kezemen meg tudom számolni mennyit volt kint nálunk a védőnő.

A státuszr becipeltem, és ha mákom volt ott volt, kitöltötte a papírokat(nálunk a dokinak is látnia kell a picurt)

A lány egy éves papírja neki nincs is meg. Én nem keresem, a dokinál ott van, ha kéne keressen, járnia kéne hozzánk is, mert mi nem vagyunk problémásak, nem ok, hogy ne nézzen ránk:(

Mert amit lehet kifelé sima arc és nyugis anya-bébik, lehet bent nem az...:(

2012. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez egy "vicc" ez a státuszvizsgálat, a védőnők csak egy felesleges plussz munkának veszik! Nálunk is ez van, mindent beírt előre a védőnő és csak odatolta a papírt, nem nézett semmit. Így nincs értelme az egésznek!
2012. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mi megyünk be a védőnőhöz a státuszokra, és mindig van orvosi vizsgálat is. (A védőnői szolgálat közvetlenül a gyerekorvos mellett van, csak egy fal választja el a kettőt.) Amíg a babám pici volt, és havonta volt valami oltás, akkor azokat is mindig a státusz alkalmával adta be a dokinéni. Nagyon lelkiismeretes védőnőnk van, jól ismeri a gyerekeket, az adott családok helyzetét, de házhoz csak addig jár ki, amíg kötelező, amíg a baba kicsike. Én nem is bánom, mert így nekünk is, neki is könnyebb.
2012. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hozzánk jár ki még a védőnő, de a státuszt a tanácsadáson csinálta meg. Akkor megyünk, amikor a doktornő is van és ő is megnézi. 21 hós a kislányom
2012. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó, de nálunk SOHA nem volt!

Amikor a doktor nénihez megyünk, hozzá másik védőnő tartozik, ő csak beírta, hogy mekkor a gyerek, és nem foglalkozott vele tovább.

Nem hiányzott, csak kissé furcsállom, hogy akkor hogy számol el vele (plusz a lelkiismeretével).

2012. ápr. 4. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:

mi is megyünk az orvoshoz, egészséges rendelésen a védőnőnkkel van.

a státusz papírt nekem kell kitöltenem, a védőnő meg értékeli, hogy valami nem stimmel akkor szól a dokinak és átbeszéljük

2012. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány alkalommal kellene jönnie? Nekem azt mondta 1 éves koráig havonta fog járni, én kis naív el is hittem. Most 8 hós a lányom, egyszer volt a gyerekorvossal a hazajövet után, egyszer 4 hónapos korában, de akkor csak fecseget, nem nézte meg a babám. A 6 hós státusz egy hónapos késésel volt, mert vagy ő vagy a doki volt szabadságon. Méreckedni szerettem volna vinni a héten vagy a jövő héten, de megint szabadságon van, mondván nagy takarít. Státuszon csak beikszel mindent, doki vizsgál, de úgy hogy ő a gyereket nem fogja meg. Meghallgatja a szívét, megtapintja a kutacsát és viszont látás. Ezek fényében én nem viszem méretni, augusztusba majd megyünk 1 éves státuszra, de oda meg én nem fogok sietni. Aug 7-én kellene mennünk, de mi 6-tól nyaralni fogunk.
2012. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt kellene jönni környezettanulmányra, aztán ha a kórházból hazajöttök, aztán az első hat hétben hetente, majd havonta az első évig. Emellett a plusz, mikor ti beviszitek a tanácsadóba súlymérésre, oltásra, státuszra. Nálunk egyszer volt szülés után a gyerekorvossal, aztán akkor találkoztunk amikor én vittem. A státusz lapokat nálunk 3 hónapos kortól, 3 havonta töltik, úgy, hogy mindent kipipálnak, legfeljebb szólj, ha eltérés van, de úgyis megmagyarázzák, hogy nincs, hogy ne legyen vele gond.
2012. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ennek semmi értelme nincs.

És mihez képest van eltérés, ha soha nem láttam ilyen kérdőívet?


Akkor az én gyermekemről is készültek ilyen lapok úgy, hogy a védőnőnek fogalma sincs, hogy ki ő?

2012. ápr. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!