Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves fiú EGYETLEN egy féle...

4 éves fiú EGYETLEN egy féle gyümölcsöt se eszik meg? Mond erre a gyerekorvos vagy védőnő valamit akinél így van?

Figyelt kérdés
A fiam 4 éves múlt, semmilyen gyümölcsöt nem eszik. Az oviban se, itthon se. Kicsi baba korában pép állagúan mindet ette, aztán problémáink voltak a rágással, mostmár mindent rág persze (ami a fogára való szóval a kedvenceit) de a gyümölcsök közül megkóstolni se hajlandó egyiket se. Más ügyből kifolyólag voltunk gyógypedagógusnál és ő azt mondta, ha gyümölcslevet iszik (frissen préseltet is akár) akkor nem kell ezzel foglalkozni. Amúgy nem vitaminhiányos, szinte sose beteg. Nem kóros ez?? Hogy létezik ilyen? A gyümölcsök finom édesek, a puhát (banán) a keményebbeket se akarja megkóstolni se! Kipiszkálja sütiből, palacsintából, pudingból MINDENBŐL.
2012. febr. 26. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:

11 éves keresztfiam ilyen, a mai napig nem eszik meg egy gyümölcsöt sem, de zöldségek közül sem sokat.

Voltak vele többször vérvételen, és a vérképe tökéletes.

Úgyhogy érdekes, de vannak ilyen gyerekek.

A doki mit mondott rá? A szokásost: a gyerek tudja mire van szüksége...

Szóval itt sem született megoldás. A gyerek pogácsákon, tésztákon, és leveseken él - amikben nem látszódik a gyümi vagy zöldség! Érdekes, de amúgy tök egészséges gyerek, csak vékony. De nem kórosan.

2012. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha megissza akkor nincs semmi baj. így megkap mindent, kár ezen aggódnod :)
2012. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Olyan furcsa ez az averzió, tehát nem az hogy megpróbálná egyáltalán hogy szereti e már hanem meg se kísérli, így nem is fog rájönni hogy nahát nem is olyan rossz...

Több étellel voltunk így hogy nem akarta megpróbálni aztán végül látta pl.hogy az apja eszi és akkor csak evett egy falatot. Rájött hogy nem is rossz és azóta szívesen fogyasztja (pl. ropi, pogácsa stb.)

Amúgy sem jó evő és vékony alkatú igen. Főzelékeket viszont szívesen eszik pl.

Remény sincs rá hogy egyszercsak megszereti?

2012. febr. 26. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
az öcsém az uborkán kívül egyetlen gyümölcsöt és zöldséget se evett meg, még a húslevesből is kipiszkálta ha véletlen a tányérjába került. Végül is ő se volt többet beteg mint én, pedig én állandóan ettem azokat. Ma már ő is felnőtt, és kutya baja.
2012. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Remény mindig van, de hogy mikortól fog több mindent enni, ki tudja.

Én pl. bár gyümölcsöket ettem, de főzelékeket 24 éves koromig nem voltam hajlandó enni. Aztán -hogy miért- mégis megettem. :) Azóta is szeretem őket. Mondjuk anyukám sokszor akadt ki miattam, azóta is többször elmondja, hogy milyen rossz evő voltam, és ez neki milyen rossz volt. Én elhiszem, de eskü nem tudom miért csináltam. :)

2012. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én se ettem meg csomóféle főzeléket egészen olyan huszon pár éves koromig azóta meg szinte csak azt enném legszívesebben:))) van egy kisebb gyerekem is ő mindennap fogyaszt gyümölcsöt, szinte az összeset szereti és 2x annyit beteg szóval ez nem csak ettől függ, csak fura nekem hogy egy ilyen egészséges, vitamindús, tápláló lédús könnyen emészthető stb. táplálékcsoport úgy ahogy van kimarad az életéből...
2012. febr. 26. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak a banánt és a salátákat eszem meg nyersen, ezeket is csak mióta terhes lettem, és szültem. Kiskoromban csak a borsót, nyersen, most már nem szeretem. Sőt a gyümölcsleveket, szörpöket sem iszom/ittam. Nem szeretem. Számomra nem jó az ízük.

Élek, nem vagyok gyakran beteg, és egészséges kislányt hoztam a világra!

2012. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én négy éves kisfiam csak az almát eszi meg, más gyümölcsöt, zöldséget meg sem kóstol. A múltkor megetették az oviban nyers répával, erőltették, hogy kóstolja meg, és kihányta a reggelijével együtt. :( Gyümölcslevet iszik - mondjuk azt sem viszi túlzásba. Az epret, málnát, meggyet, barackot még soha meg sem kóstolta, a többiből egy falat után közölte, hogy nem kér, és azóta sem eszik. Vannak ilyen gyerekek. A tesói egyébként minden gyümölcsöt megesznek.
2012. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam csak a banánt hajlandó megenni, én is kínlódom ezzel, mert néha az sem kell, mert már ráunt. De a védőnő azt mondta, hogy ez nem baj. A téli gyümölcsöket (alma, kiwi, narancs) nem szereti minden gyermek, mert savanykásak. Majd megeszi az őszibarackot, meg a dinnyét.
2012. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!