Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Futóbicikli mennyi idős...

Futóbicikli mennyi idős kortól ajánlott és tulajdonképpen mire jó? Fejleszti az egyensúlyérzékét a picuroknak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam,pár napja kapott futóbiciklit.az első nap alig mert menni vele,félt.másnap ledöbbentem,mert mentünk reggel bölcsibe vele,és nem váltott lábbal hajtotta lassan,hanem egyszerre két lábbal,mint a motort,és amikor begyorsult,fel is emelte a lábait,és egyensúlyozott.nagyon fejleszti az egyensúly érzékét.most már egyre ügyesebb.

mi azért vettük ezt,mert a kis biciklit még nem tudja tekerni,motorozni imád,de kinőtte,nagyobbat nem akarok venni 4-5 ezerért,így inkább kapott futóbicajt

majd jövőre kap kis biciklit,azon már csak tekerni kell megtanuljon

ilyet vettünk: [link]

2012. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérlek ne haragudj, de épp ezt akartam kérdezni, csak sorbaállni jöttem:)
2012. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor a kismotoron száguldó gyerek után szaladva már lóg a nyelved, akkor jön el az ideje a futóbringának. Ami fontos, hogy leérjen a lába. 2 évesnek szerintem már lehet venni, az én fiam 3 éves korára ki is nőtte. :) Addigra már úgy száguldott lefelé a lejtőn, felemelt lábakkal, hogy a hajam is égnek állt... Pár alkalommal felült a szomszéd fiú kitámasztós, pedálos bicajára, amíg megtanult tekerni, majd kapott egy saját, nagyfiús, támasztó nélküli tekerős bicajt. Azóta is ezzel jár. :)


Nagyon jó találmány a futóbringa, és igen, HATÁROZOTTAN fejleszti az egyensúlyt. Úgy tanul meg a lurkó két kerékkel menni, hogy fel se tűnik neki, ráadásul nagyon könnyen, gyorsan. :)

2012. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pár napja kapta a 2.5 éves fiam, és már nagyon ügyesen megy vele. Már bánom hogy nem vettünk hamarabb. Mi a tanulobicikli.hu-ról rendeltük, beállítják neked a méretet a gyerek magasságához, nagyon profi kis bringa.
2012. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Karácsonyra kapta a kisfiunk a futóbicajt, de csak a jó idővel kezdtük el használni, 2 év 3 hónapos volt ekkor a kisfiunk. Kb. 2 alkalom után rájött a dolog lényegére, azóta mindenhova azzal megyünk. Észrevettem, hogy mióta megvan a bicikli, azóta végig tud egyensúlyozni a homokozó deszkáján pl., nem biztos, hogy ez segítette, de előfordulhat.
2012. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!