Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy értessem meg a gyerekkel,...

Hogy értessem meg a gyerekkel, hogy csöndben legyen?

Figyelt kérdés

Képtelen befogni a száját, ha telefonálok, vagy az apja híreket néz, már nagyon idegesít és kellemetlen is, ha hivatalos dolgot intézek.

Egyszerűen nem hajlandó csöndben lenni. Egész nap csak locsog, 3,5 éves.



2012. ápr. 5. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a megoldás, oszd meg velem is...

Sajnos nekem se megy...

2012. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát sehogy. Szerinted melyik 3 éves fog csendben maradni, mikor megy a híradó? Az én lányom is 3 éves, be nem áll a szája egész nap. Ezt el kell fogadni, ők még kicsik.
2012. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is egyfolytában csak mondja-mondja, mondjuk én imádom ahogy csicsereg, álló nap bírnám hallgatni :D

Szerencsére ha egy bizonyos módon rászólok, akkor kb 2 percre csöndben marad (vagy suttogó üzemmódban magának mondja tovább XD)

Én még azt is szoktam, hogy adok neki valamit hogy elfoglalja magát: pl rajzoljon addig, vagy mindketten bekapunk egy szem tic-tacot és az nyer, akinek továbbtart (ő meg próbálja óvatosan szopogatni nehogy elrágja vagy hamar elfogyjon), vagy készülök előre és berkaok két kis münyür játékot hogy addig matasson velük ott szépen halkan míg én a bankos nénivel megbeszélem amit kell, vagy visszaküldöm a banki pulttól a váróba ahol ültünk, hogy vigyázzon a kabátomra (úgyis két méterre van és látjuk egymást, ő meg büszke, hogy egyedül fontoskodhat és csúnyán néz nehogy valakinek kelljen a kabát).

2012. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kicsiknek még nincs olyan önkontrolljuk, hogy befogják a szájukat, ha arra kérjük őket. Sok kiskamasznak se. (Sőt, sok felnőttnek se....)

Életkori sajátosság.

2012. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Egyébként szófogadó, nyugis gyerek, azért is nem értem, ez miért nem megy neki. Persze néha jó, mert így sokat tanul, de vannak árnyoldalak.
2012. ápr. 5. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi "csendkirályt" játszunk. 1-2 percig így tényleg csend van. :)
2012. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is gondot szokott okozni. Főleg a telefonálásnál. Ha meghallja, hogy megcsörren a telefon, rögtön valami nagyon fontos mondanivalója lesz. Ha én hívok valakit, előtte már mindig megbeszélem a gyerekkel, hogy telefonálnom kell, legyen addig csöndben, különben ez meg az lesz. Négy és fél éves, mostanában már ilyenkor tényleg csöndben van, ha rövid ideig tart a telefonálás, és nagyon büszke magára, hogy csendben volt, de azért most se sikerül mindig.
2012. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem csak a dumálással van baj, hanem hogy ordít a folyosón. Kismilliószor elmagyaráztam, hogy ne tegye, mert ugye mások is laknak a házban stb, de nem bír magával, élvezi, hogy visszhangzik. És most már persze a kicsi is utánozza, szóval ketten visonganak, zörögnek a folyosón. Tiszta gáz, mert egy idő után bekattanok, és én is ordítok, hogy most már aztán csend legyen, ami szegény gyereknek teljesen érthetetlen (anyának miért lehet kiabálni, ha neki nem...)

Szóval nehéz ez a 3,5 éves kor.

2012. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez van nálunk is. Sem egymással nem tudunk beszélni, sem telefonon. :) Megoldást nem tudok rá. Ha ketten vagyunk a férjemmel, akkor a telefonálást úgy oldjuk meg, hogy aki telefonál, az félrevonul, a másik pedig lefoglalja a gyereket. Ha becsukod az ajtót, talán kevésbé zavaró, nem hallod annyira. :) 4 éves kislány anyukája.
2012. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az nem zavar, ha ordítanak a folyosón, minden gyerek ordít meg rohangál a hosszú folyosón. Csak az, ha kimondottan kérem, hogy MOST picit maradjon csendben és nem teszi.
2012. ápr. 6. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!