Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lehet tejérzékenység? Hol...

Ez lehet tejérzékenység? Hol tudok utána járni?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, nagyon ritkán tudom rávenni egy kis tejtermékre, joghurtra, a túró rudi persze más...

ma pl, megivott 1,5 deci kakaót reggelire és 3x ment a hasa azóta, és alig evett valamit, de ez szinte mindig így van, ha tejtermékről van szó.

ha valakinél előfordult írna a tapasztalatairól

köszönöm



2012. ápr. 7. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon valószínű, hogy a tejtől van, főleg, ha így megfigyelted az összefüggést! neten utánanézhetsz a tejfehérje allergiának, és laktózérzékenységnek is (a kettő nem ugyanaz), ott megnézheted stimmelnek-e a tünetek. mennyire stimmelnek a tünetek. Mindenképp kivizsgálás szükséges, háziorvos, gasztroenterológia. Addig ne adj neki tejterméket, ha megy a hasa tőle!!! Szegénynek nyilván a hasa is fáj olyankor! Az én gyerekem újszülött kora óta volt tejfehérje érzékeny, még az anyatej közvetítette tejtől is hasmenése volt, vagyis ha én ettem tejterméket (minimálisat is) az neki hasmenést okozott! 2 éves korára 100 %-OS tejmentes étrend mellett kinőtte. Szóval mindenképp orvos, mert ha esetleg allergia, és terheled az allergénnel a szervezetét, elveszed az esélyét, hogy esetleg kinőjje!!
2012. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fel kell keresni egy gasztros dokit.Ha nem ismersz egyet sem, akkor a gyerekorvosotok segít.

3 éves kor után amennyiben tejallerigáról van szó, tartósa betegnek számítana, és akkor magasabb havi juttatás is járna.Ez azért is fontos, mert a diétája sokba fog kerülni.

Ha véletlen Fejér megyei vagy, akkor tudok ajánlani orvost, aki nagyon jó.

2012. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
keresztlányomnak ugyan így van. csináltak tesztet de az nem mutatta ki hogy mi az. 1 hónap múlva kell visszamenni az orvoshoz.
2012. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!