Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Feltétel nélkül a gyermek az...

Feltétel nélkül a gyermek az első a szívetekben?

Figyelt kérdés

Egy ideje foglalkoztat a kérdés.

Filmekből indult, mikor az apának kell döntenie, a gyereket vagy az anyát mentsék.. Az apa az anyára voksol, az anya a gyerekre.


Hatalmas fájdalom lehet elveszteni egy gyermeket, elképzelhetetlen!

Mindenki azt mondja, az életemet is odaadnám érte. De kérdem én, valóban így van?

Ha ott a szitu, elengeded a mondjuk 2 éves gyermekedet, vagy te magad halsz meg, mit választassz?

Mert sosem lehetsz benne biztos, hogy lesz jövője a gyermekednek nélküled. Belegondoltál már, mi lenne vele??

Apa tovább nevelné? Vagy a nagyi? Biztos?? Jó sorsa lenne?

Te viszont tovább élhetnél, később újabb gyermekekkel.. Boldogan, bár bűntudattal..

Önzőség lenne magadat választani?


Van egy fiam, 2 és fél éves. Imádom Őt! Belehalnék, ha történne vele valami! Persze ezek csak üres szavak, nem halnék bele, túlélném, mint mindenki...

Viszont ha a férjem halna meg, félek megbolondulnék, nem tudnék ugyanúgy nézni a fiamra, nem tudom, képes lennék-e feladni, de ott a talán, és emiatt szörnyű bűntudatom van.

Úgy érzem rossz anya vagyok, mert akárcsak megfordul a fejemben, hogy nem őt választanám...


Ott, akkor, élesben persze... remélem sosem tudom meg!

Erről Ti mit gondoltok?


2009. jún. 17. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem menj el egy nagyot sétálni. Teljesen felesleges ilyen dolgokon vívódni, úgyse tudod, hogy hogyan döntenél, és nem is kívánom, hogy megtudd. Gondolj, arra, hogy jó, hogy vagytok egymásnak, hogy süt a nap.

De azért ne feledd, hogy a férjed lesz akivel leéled az életed és nem a gyereked.

2009. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Most 5 hónapos a kisfiam. 5 hetesen meg kellett műteni.

Nagyon aggódtunk érte, s akkor a párom megjegyezte:"Én már nem tudnék nélküle élni"

Én is feltétel nélkül így érzek! Inkább én (mi)mint ő!

2009. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen feltétel nélkül a gyermekeim az elsők az életemben és gondolkodás nélkül is és átgondolva is az életemet adnám értük. Nem tetszik a kérdésed bocs, de minden oké nálatok?
2009. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes ez a dolog nekem is megfordult a fejembe. Az biztos hogy úgy féltem alányomat, hogy nem tudok hinni abba, hogy más megtudná adni neki azt amit én, elvégre én ismerem őt a legjobban, én adom az ő biztonságérzetét.

Ha a mindennapi életünket nézem, a férjem az első. Ő adja meg nekem a boldogságot, ő tudja mi kell nekem. Egy gyermek örömet ad, de nem tud egy felnőttet helyetesíteni.


Ugyanakkor az én gondolkodásomban van egy fura dolog. Mivel a férjem olyan betegségben szenved, hogy bármikor meghalhat, de akár 80 évet is élhet, szoktam viziónálni arról, hogy meghal akkor mit tennék. Valahogy meg folyton mögötte van, hogy ha ő meghal a gyerek is meghal.


Az igazság meg az, hogy józan ésszel, mindig a gyereket mentjük, csak utána a felnőttet (tehát a párunkat) Akármennyire szereted a párodat, a gyerekedet jobban félted, mert neki minden ismeretlen és meg akarod őt menteni a félelemtől, fájdalomtól.

Ez az ANYAI érzés és nem a saját éned. :)

így vagyunk kitalálva.

2009. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem szeretnék ilyen szituba kerülni,de határozottan tudom, hogy a lányomért adnám az életem. Az anyai érzés szerintem nagyon erős,fel sem merül bennem ilyen kérdés.

Nekem romba dőlne az életem, ha a lányommal bármi történne, biztosan lelkileg meghalnék örökre.

Nekem nem számítana ha elmennék,de neki az élete még csak most kezdődött el (18 hónapos)

A páromban maximálisan megbízom, tudom, hogy úgy nevelné fel a lányunkat, hogy lehetőleg ne szenvedjen semmiben hiányt. (szeretet, törődés,odafigyelés), igen az én lányomnak jó sorsa lenne!!!


Egy percig elgondolkodtam kedves kérdező, hogy te milyen anyuka lehetsz, ha nem a fiad választanád....nem megbántani szeretnélek,de úgy érzem, hogy nem vagy az!

2009. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Azért azt leszögezném, hogy nem azt mondtam, hogy nem őt választanám, hanem, hogy megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha nem őt választanám...

:)


Ezt így el sem lehet képzelni, persze, ha adott a szitu, azt hiszem, az az érzés lenne úrrá rajtam, ami a születésekor.

Mikor világra jött végre, megnézhettem, és elvitték.. Jött pár komplikáció (nem vele), de akkor már tudtam, mindegy mi lesz velem, hisz Neki már nem lehet baja.


Nagyon szeretem Őt is és a férjemet is, de annyira más a kettő..


Annak, aki érdeklődött, minden rendben van, csak kicsit jobban bezárkóztam a kelleténél..


További szép napot mindenkinek!

2009. jún. 18. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen téren zárkóztál be?
2009. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Hát, olyan szülés utáni (meg előtti) depi...

Van, akik szerint csak hangulatember vagyok, van, aki szerint normális, de a többség szerint depressziós..

De nem a fiammal, illetve miatta, természetesen!

2009. jún. 19. 12:19
 9/9 anonim válasza:
ha ennyire bezárkóztál szerintem jobb lenne orvoshoz fordulnod mind a Te mind pedig a családod érdekében. egyébként teljesen természetes dolog a szülés utáni depi csak szakemberrel hamarabb túllehetsz rajta és élheted tovább az életedet boldogan! :) ez nem szégyen! nekem is voltak komplikációim - kislányommal és velem is - és kicsit én is elszálltam az elején de én még időben kaptam segitséget. és mondhatom minden O.K!
2009. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!