Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is érett már a...

Szerintetek is érett már a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2,5 éves fiam kakinál szól előre, pisit nem jelzi, viszont pár napja vettem észre a következőt: reggel ébredés után átjön a mi ágyunkba, ott még 15-20 percet pihizünk, aztán felkelünk, én elmegyek wc-re, ő persze jön velem mindig. Megfigyeltem, hogy amikor felkelünk, még üres a pelusa, és amíg én wc-n vagyok, addig ő is pisil ott állva, közben matat a mosógépen. Utána teli a pelus. Szóval ha a reggeli pisit ennyi ideig tudja tartani, és csak a fürdőben engedi ki, akkor szerintem már mindig tudná kontrollálni, csak hát ha pelus van rajta akkor minek (napközben). A baj csak az, hogy egyszerűen nem hajlandó ráülni sem a wc-re, sem a bilire, ha megérzi a feneke alatt az ülőkét, akkor már visítva menekül. Sosem erőltettem, mostanában úgy heti egyszer megpróbálom ráültetni, ha nem akar, akkor mehet a dolgára. Nem tudom miért van ez a határozott elutasítás, és hogy mit tehetnék ellene. Sürgetni sem akarom, csak furcsa, hogy már ennyire tudja irányítani a dolgokat, de mégsem akar továbblépni.
2012. márc. 31. 12:19
 1/9 anonim válasza:

Szia! Az kisfiam még nincs ennyi idős, de nappalra szobatiszta kb. 3 hete. Én sokszor megcsináltam, hogy nem adtam rá pelenkát (csak alváshoz) és napjában vagy 100-szor elmondtam neki, hogy, ha pisilni ,vagy kakilni kell akkor rá kell csücsülni a bilire. Nem mondom, hogy nem történtek balesetek.

Ő nagyon élvezi, hogy, ha belepisil, vagy kakil a bilibe utána kiöntjük a wc-be és lehúzhatja.

2012. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg,hogy leveszed róla a pelust,amikor mentek a fürdőbe,hátha lesz kedve ráülni.mondogasd neki a lényeget,de ne erőltesd.az enyém is így kezdte.
2012. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a peluslevételt, de akkor sem ült rá a wc-re, hiába csalogattam bármivel. Valahogy nagyon ellenére van.
2012. márc. 31. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont én azt mondom várj egy kicsit még és halogasd a témát.Nálunk is így volt,először szólt hogy bekakált a pelusba,de a bilire rá nem ült volna.Én mondtam neki folyamatosan,hogy látod a tesók és anyáék is wc-be pisilnek,és én úgy örülnék,stb.Előbb-utóbb kipróbálja majd.Az enyém hipp-hopp szobatiszta lett nappalra ezután,kivéve a kakit,azt csak pelusba.Tegnapig.Tegnap 2x is belekakilt a bilibe.Nálunk bejött hogy ő öntheti ki,és húzhatja le a wc-t,illetve a kedvenc mesefigurás(Thomasos)gatyó,amibe nem pisilünk!(ezt mondja ő)
2012. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, úgy tűnik várni kell, míg magától akar ráülni, hiszen kényszeríteni nem lehet. Köszi!
2012. márc. 31. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:

nem próbálni kell a peluslevételt hanem levenni!!!

most vedd le 2 hétre. alváshoz és ha kimentek akkor add rá. tedd le a bilit, mondd, hogy ott van, ha kell pisilni, üljön rá. ennyit, ne többet, ezt is csak alvások után...


ha pisil, akkor szépen öltöztesd rá és ne mondj semmit!!!


2 hét múlva, ha megszokta, hogy nincs pelus akkor el lehet kezdeni, hogy ráülteted. először a komfortérzetet kell kitörölni, amit a pelus okoz!

2012. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezzel a drasztikusabb megoldással még várok a jó időig, hogy kevesebb ruha is elég legyen, aztán lehet, hogy ez fog beválni.
2012. márc. 31. 15:57
 8/9 anonim ***** válasza:

ez azért nem drasztikus, pusztán arról van szó, hogy a mai pelusok "túl jók", remekül érzi benne magát akkor is, ha pisilt.

mi most lettünk túl ezen a szakaszon, nálunk is hasonló volt mint nálatok.

mikor megszokta, hogy nincs pelus, egyszerűen ráült a bilire. pedig előtte akárhogy kérhettem, nem!



már csak az öltözködés miatt sem várnám meg a jó időt, ugyanis az, hogy pisil meztelenül a szoba közepére, nem egy negatív, kényelmetlen érzés.

míg az, hogy a macinaci tocsog a pisitől naponta 10x, na az tényleg ösztönző! okos már, pár nap alatt összerakja, hogy nincs pelus és kényelmetlen naciban pisilni...


persze félre ne érts, nem rábeszélni akarlak, csak leírtam a tapasztalatmat amit egyébként nem magamtól szedtem :)

nehéz megtalálni mi a "kényszerítés" és mi az amit meg kell tenni.

szerintem mostanában annyira ráhagyjuk a gyerekre ezt a pelus témát, hogy esélyt se adunk rá, hogy szobatiszták legyenek :)

2012. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést. Éjszakára szobatiszta a fiad. Reggel elég ráadni a pelust amikor felkel. A fiam is 15 hónapos kora éta szárazon ébred és azóta éjszakára nincs rajta pelenka. Most lesz két éves és nem bilizik. Ezért fölösleges éjszaka a pelenka rá.
2012. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!