Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csak a pelusba hajlandó...

Miért csak a pelusba hajlandó kakilni?

Figyelt kérdés

Kisfiam nyáron lesz 3 éves, a szobatisztasággal ott tartunk, hogy nappal már nincs rajta pelus, nagyon szépen bilizik, sőt már a nappali alváshoz sem kell a pelus.

Viszont ha kakilnia kell, akkor pelust kér. Miért van ez? Nem baj? És mit tegyek, hogy a bilibe kakiljon? Soha nem erőltettük a szobatisztaságot, nálunk nem volt bilin üldögélés, szóval most nem tudom hogy vegyem rá erre. Eljutunk szeptemberre (ovi) addig, hogy nappalra teljesen szobatiszta legyen?



2012. ápr. 10. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 3, és ugyanez, csak egy fokkal mégis rosszabb, mert nem kéri a pelust. Napokig tartogatja, aztán egyszercsak nem tudja tartani, bárhol bármikor képes véletlen bekakilni. Pedig úgy örülünk ha időbe elcsípünk egy kakit,de nem segít. Nem értem mi a baj :(
2012. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én fiam ezt 2évesen csinálta és valahogy leszokott róla...de ne kérdezzétek hogy...rég volt :D
2012. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így volt az én fiam is, én türelmesen vártam, hogy mikor tudja elengedni a kakis pelust. Már ügyesen pisilt bilibe, az utcán sem kellett rá pelus, de vittem magammal, mert, ha rájött a kakilhatnék, csak abba akart. Ugyanúgy csináltam, mint a bilizést, nem erőltettem. Ha úgy esik jól, úgy esik jól.


Kb 3 hónap telt el így, amikor vettem neki egy halom matricát, meg egy szép füzetet és minden bilibe kakilásért matricával jutalmaztam. Ha épp nem akart bilibe kakilni, akkor sem szidtam, mondtam neki, sebaj, ügyes vagy, majd legközelebb a bilibe megy. Pelusba kakilásért persze nem járt matrica.


Azóta eltelt 3/4 év és még mindig matricázunk. :)

2012. ápr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk rokonságban van kisgyerek, három éves kora előtt nem sokkal lett szobatiszta, de ugyanígy, hogy a kakit a pelusba eresztette. Oviban ez nem volt téma, mert mindig hazavitte a kakit. Most lesz négy éves, és épp most állt át a vécébe kakilásra, teljesen saját elhatározásból, nála sem erőltettek semmit. Egyszer csak szólt, hogy inkább a vécébe szeretne.
2012. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nem tudom, lehet, hogy ez összefügg azzal, hogy nehezen engedik el a kakit, mert a saját testrészüknek, saját maguk kiterjesztésének érzékelik, és a vécében nem látják, hová kerül lehúzás után.
2012. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok, utolsóval egyet értek. Nekem is azt mondta valaki, hogy a kakit valamiért nehezebben "adják oda" nekünk.

Én mindig megengedtem neki, hogy megnézze, ha akarja, együtt öntjük ki a bilit és ő húzhatja le.

Valahol nekik is intimebb dolog ez, mint nálunk felnőtteknél szerintem.

2012. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a választ! akkor várok türelmesen!

ezen nagyon jót nevettem: Azóta eltelt 3/4 év és még mindig matricázunk. :) :D :D :D

2012. ápr. 10. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!