Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság? 2.5 éves...

Szobatisztaság? 2.5 éves fiammal próbálkozunk. Nap közben nincs rajta pelus, de csak akkor pisil, ha mondom, hogy menjünk. WC-szűkítőt szereti, bilit nem annyira. Kakival viszont gond van, azt nem hajlandó sehova, csak a pelusba. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna... A kisfiam 26hónapos és szintén csak akkor pisil a wc-be vagy bilibe, ha szólok neki. De a kaki... Na, azt már nem! Mostanában ébredés után nem sokkal szokott neki lenni, így megelőzésképp leveszem időben róla a pelust. Olyankor persze nem kakil. Képes egész nap tartogatni, míg pelenka nem kerül rá. Pedig én úgy gondolom, ha egyszer sikerülne neki, az áttörés lenne. Próbálkozok, hátha mégis összejön. Pedig neki van egy 4éves nővére, akitől látja a wc használatot. Még így se. Szerintem kitartónak kell lenni, előbb-utóbb össze kell jönnie.
2010. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy kedves ismerősöm kislánya(3éves) csinálta ugyanezt , mint a Ti babáitok, majd egy éven keresztül pisilés ment, a kaki csak a pelusba. Barátnőm megelégelte és ráparancsolt, hogy addig nem állhat fel amíg nem kakilt a wc-be. Kislány 2 órán keresztül ordított, de sikerült. Másnap már csak 5 perc ordítás volt, azóta szól a kakinál is és simán megy a dolog. Tudom, kicsit kegyetlenül hangzik, de bevált.
2010. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!