Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet ezt megoldani?...

Hogyan lehet ezt megoldani? Nem a bilibe pisil, hanem melle.

Figyelt kérdés

Kislányom kapott bilit, mert esténként mindig ugyanoda szokott pisilni. Bemegy a fürdőbe, leguggol, és pisil.

Vettünk neki bilit. De egyaltalan nem ül rá, csak ruhastol. Egyik este raultettuk, nyuszogott, fel is pattant, odalépett a szokott helyre, leguggolt, és oda pisilt.

Hogyan lehet ezt megoldani? Mi a teendő ilyen helyzetben?


2012. ápr. 11. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Mint egy kutyus, nyomd bele az orrát :)

Komolyra fordítva, lehet, h a bilivel van baja, az hogy magas talán? Fél ráülni? Esetleg tedd barátságossá, matricákkal, ilyenekkel, adj neki valami jutalmat, ha belepisil.

Nem bántani akartam az első mondattal, csak egyből ez ugrott be:)

2012. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szió, emlékszem az előző kérdésedre..:-)

Sztem legyetek türelmesek, kell neki 1-2 hét, hogy megbarátkozzon a bilivel. :-)

Amúgy a nyüszögött szótól, nekem is egy kiskutyi jutott az eszembe..:-) Édes lehet...

2012. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem írod mennyi idős...

hadd szokja a bilit, játszatok vele (komolyan, babát ültessetek rá, mert a baba vacsizik, aztán megy fürdeni, előtte bilizni poróbál, aztán lefektetitek - tehát ne direktbe bili-játék, hanem mintegy mellékesen kerüljön terítékre. Pár napig legyen kézközelben a bili, de ne "kelljen" ráülnie. Aztán fürdés előtt próbálja meg, ha csak 5 másodpercig akkor addig, és fokozatosan toljátok ki az időt, mondókázzon egyet, vagy énekeljen stb. De ne erőltessétek. Inkább jutalmazással, dicsérettel motiváljátok, és ne érezze érzelmi kényszernek az egészet.


(nem értem egyébként, hogy egyáltalán hogyan alakult ki neki ez a szokása? na mindegy. a kisfiam amúgy meg azt csinálta, hogy a fürdőben vetkőztettem, és amint lekerült róla a pelus, azonnal eleresztette a pisit, persze beterített minket, a falat stb. Aztán rájöttem, hogy a csobogó víz miatt csinálja, ez az inger késztette rá. Azóta akkor vetkőztem ,ha már el van zárva a csap :) Mondjuk egy picit már vissza tudja tartani és néha látszik rajta, hogy alig várja, hogy végre beleállhasson a kádba, ahol megkönnyebbülve elereszti - persze előtte hiába ültetjük bilire, oda neeeeem. Nem baj, még ráér, csak 2 éves.

Vagy vegyetek Wc szűkítőt és egyből próbálkozzon azzal. A lányom viszolygott a bilitől, a Wc-zést meg viszonylag könnyen megszokta.

2012. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogyan alakult ki ez a szokás. De tényleg olyan, mint egy kiskutya, mondtam is a férjemnek viccből, hogy bili helyett kutyáknak való szoba tisztaságára szoktato pelus kellett volna (amit leteszel a földre, hogy mindig ugyanoda pisiljen). :)

Szerintem amúgy latja, hogy mi is ide járunk, mert valamelyik este bejött a fürdőbe, pizsiben volt mar, ugyanúgy leguggolt, és nyomott egy kakil is. Szóval tisztában van vele, miért kell bemenni a fürdőbe.

Na de majd raultetjuk a babákat, az ilyen jellegű játékot úgyis nagyon szereti. Próba szerencse. :)

2012. ápr. 12. 06:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem azért pisil mellé, mert elölről jobban látszik a puncija, és emiatt feljebb van a húgycsöve is?
2012. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ezt csinálja. Amikor jobb idő van, pelenka nélkül van, gatyában. Szinte egész délelőtt vissza tudja tartani a pisit, ha jön az inger (áll a kukac), ráül, majd amikor már tényleg nagyon kell pisilnie, akkor feláll és a bili mellé pisil. Mi azóta állva próbálkozunk bilivel és WC-vel is, nem sok sikerrel, de ez egy kislánynál nem kivitelezhető.

Most írattam bölcsibe, a gondozónő azt mondta, ez gyakori probléma, majd megszűnik.

2012. ápr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nalunk a szobában van a vetkőztetes. Eleinte mar a nappaliban pisilt, de mar vagy 2 hete vissza tudja tartani, és elmegy a furdoig.

Nem tudom, miért jobb a járó lapra pisilni. Szerintem ott latja, hogy mit sikerült. Mert mindig figyeli, ahogy csurog. :)

2012. ápr. 12. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor esetleg vegyetek neki egy zenélő bilit, hátha az is jó lenne, mert ott is egyértelmű, ha siker van és nagyon tudnak örülni a zenének... mondjuk engem idegesített egy idő után :S
2012. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!