Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Onnantól, hogy gyereketek...

Onnantól, hogy gyereketek először pisilt bilibe, mennyi idő telt el a nappali szobatisztaságig? Mennyire voltak gyakoriak a "balesetek"?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szülők válasza is érdekel? Ha nem, előre is sorry.


Annyiban járulnék hozzá a leendő válaszokhoz, hogy ennek időtartama jelentősen egyénfüggő, hetek, akár hónapok telhetnek el;

valamint nevelésfüggő: tilos erőltetni, gondolom ezt tudod.


"Baleset": külön kell választani a kérdés tekintetében a nappali ill éjjeli bevizelést. Éjjel olykor még egészséges 8 évesnél is előfordul, óvodás korban heti szinten 1-2 eset éjjel, vagy csendespihenő során nem jelent gondot akkor sem, ha már nappalra szobatiszta. Nappalra alapvetően szobatiszta gyermekkel akár nappal is előfordulhat 1-2 hetente egyszer, ez sem utal problémára, főleg, ha (átmeneti) stressz okozta, vagy elmerült a játékban és későn tudatosodott benne a vizelési inger, vagy túl sok folyadékot fogyasztott, stb.

2012. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kisfiam 2.5 éves, pár napja szólt, hogy ráül a bilire. Ügyesen belepisilt már többször, sőt bele is kakált, csak sajnos előfordul-pisi esetén- hogy későn szól, vagy már csak akkor, mikor bepisilt. Ne adjam rá ezért vissza a pelust, ha már egyszer levettem, ugye?
2012. ápr. 7. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
.Nálunk ez úgy történt hogy tavaly nyáron kint meztelenkedett és először a fűbe tárt lábakkal majd a bilibe pisilt egyre többet.Az elején (2-3 hétig pontosan nem emlékszem)a boltba menet még adtam rá pelust aztán nappalra elis hagytuk pár hét alatt (nappali alváshoz is).Ha buszoztunk azért még adtam rá pelust 1-2 hónap múlva is mert hosszabb ideig nem tudta még tartani! Egyszer ezzel össze is zavartam mert többször bepisilt,de nem adtam vissza a pelust.Párszor megtörtént de utána megint szépen szólt.Az ágyba kb 5-6 szor pisilt be amíg teljesen szobatiszta nem lett.Kb 4 hónap alatt lett nappalra és éjjelre is szobatiszta.
2012. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azon is múlik, hogy mennyi idős, mennyire érett rá. Nekem volt ismerősöm, aki mesélte, hogy 1 éves gyereke már néha-néha bilibe pisilt, de a teljes szobatisztaság még nagyon messze volt. Lehet, hogy csak véletlen volt az egész.

A lányom már majdnem 3 éves volt, mire nagy nehezen rávettük a dologra. Akkor esett le neki, hogy mi a fenét is akarunk ezzel a bilivel. Onnantól kezdve 3 nap volt a teljes szobatisztaság. Baleset összesen 2 alkalommal volt, de stressz miatt. Egyszer az oviban, aztán meg utána éjjel itthon is, mert újraálmodta.

2012. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ápr.7, 13:37 vagyok.


Kedves kérdező kommentje végét idézem:

"Ne adjam rá ezért vissza a pelust, ha már egyszer levettem, ugye?"


Válaszom: igen, mivel ez a fajta következetesség is szükséges a szobatisztává váláshoz.

Azt azonban tartsa mindenki szem előtt, javaslom, hogy csak akkor kezdjen bele, ha megvannak a szükséges feltételek: a gyermek meztelen altesttel töltheti ideje túlnyomo részét (kivétel, amikor ágyban van: pihen, vagy alszik, ugyanis az ágytisztaság fáziskésésben szokott bekövetkezni, ezért ott ráadható a pelus), valamint bili, esetleg wc elérhető közelségben van. Ezenkivul: nyilván 12 hós kor alatt nem sok értelme van elkezdeni, ritka kivétellel.


Meztelen altesttel lehet melegben pl. a kertben; vagy pl megfelelő hőmérsékletű helyiségben, pl. parkettán (a lényeg, hogy ne hideg talajon), és praktikus okokbol szőnyegmentes legyen a helyiség, a takaritás miatt (eleinte rendszeresen parkettára pisil, kakil, természetszerűleg).


A szabadban való közlekedés pl séta jelenthet igazán nehézséget: mivel ekkora SE célszerű ráadni a pelust, ha már szoktatás alatt van; minusz fokokban is lehet 1 percig meztelen altesttel, amikor pisil a szabadban, járdamenti fűvön is megpisiltethető; azonban kakiltatásához nyilván muszáj idegen wc-t találni általában.

2012. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!