Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves gyereketek hány...

2.5 éves gyereketek hány db-os puzzlet tud önállóan kirakni? Egyáltalán szeret kirakózni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

enyém szeret kirakózni...9 db-os könnyen megy..

van egy 24 db-os azt is kirakja...de hát előtte látta hogy kell...

2012. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

4dbosat :D

nem szeret kirakózni és ha 4-nél több darabos akkor csak rakja, nem nézi, hogy jó helyre... :)

2012. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24 36 dbos megy neki, minél nagyobbak a darabok annál jobban megy neki
2012. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az enyém a 12 darabosat kirakja egyedül, ha már ismeri. Próbálom neki mondani, hogy rakjunk ki nehezebbet, de mindig tiltakozik, hogy inkább könnyűt.
2012. ápr. 12. 12:50
 5/14 A kérdező kommentje:
A 24-36 darabosat tök egyedül rakja ki? És ismeretlenül vagy előtte már párszor kiraktátok?
2012. ápr. 12. 12:51
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom két és fél éves, a 24 darabosat kirakja ha nem ismeri akkor is, pár nap után a 60 darabosat is kirakja.

(Ha tehetné egész nap kirakózna...)


Viszont csak pár hónapja beszél és nem szobatiszta.

2012. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia,nekünk 24 db-os van,de magától még sosem rakta ki,mindig együtt csináljuk és így is szinte én rakom ki az egészet.Szerintem ők még picik ehhez.
2012. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lassan 3 éves a fiam, tegnap elé raktam egy 6 db-os puzzlet, mert itt olvastam hasonló kérdést, hogy ki hány db-ost rak ki.

Na megpróbáltam... fogalma sincs a fiamnak róla. Nem rakja ki. Sőt elkezdeni sem tudja. Keresztbe rakta be az első darabot, aztán tett mellé egy másikat merőlegesen, de nem azt amelyiket kellett és nem oda és nem is passzolt és... :D Szóval nem tudja, nem megy neki. :)

2012. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is 2,5 éves, pont ma vettem elő egy kis 12 db-os puzzle-t egy kinder tojásból. Egyetlen darabot nem tudott rendesen a másikhoz illeszteni önállóan, csak úgy, ha segítettem neki, és megmutattam, hogy kell. :(((

Viszont szobatiszta, és elmondja a 6 versszakos Anyám tyúkja című verset elejétől a végéig. Épp most kezdték tanulni az Öreg néne őzikéjét a bölcsiben, az 33 versszakos. 4-et már abból is tud. :)

2012. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én egészen 2,5 éves koráig egyáltalán nem adtam puzzle-t a kezébe (nem volt szándékos, valahogy így alakult). Akkor véletlenül kapott ajándékba egy 5 éven felülieknek valót, és addig hisztizett, míg odaadtam neki. Először segíteni kellett benne (1-2 alkalommal együtt kiraktuk, utána bizonyos részeit kivettem az egészből, azt rakta össze és a helyére egyedül, majd ment neki az egész is). Ez egy kb. 36 db-os, egész kisméretű puzzle volt. Attól kezdve falta őket, a végén a 80-90 darabosokat is kirakta egyedül, úgy, hogy meg sem nézte sokszor a kirakandó képet, ráadásul nagyon gyorsan is, a nehezebbeket is 5-10 perc alatt. Most 4 éves lesz, és megunta, egyáltalán nem akarja rakni őket. Amúgy szerintem nem ez az átlag, szóval ne izgulj, ha a Te gyereked nem rak még ki egyet sem. A kisöccse kétéves lesz nemsokára, rá se bagózik a puzzle-ra, még a 4-6 db-os sem izgatja.
2012. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!