Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszat mondtam talán, miért...

Rosszat mondtam talán, miért sértődhetett meg a másik anyuka?

Figyelt kérdés

Egy anyukának ma annyit mondtam,hogy büszke lehet a kislányára aki éppen vele volt,mert nagyon jó szívű,mindenki szereti ,erre mérgesen és indulatosan annyit válaszolt,hogy ő mind a négy gyerekére büszke (még van 3 fia is ) .


Nagyon rosszul esett ahogy reagált,nem értem mi volt a baj azzal amit mondtam neki.


2012. ápr. 12. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtál semmi rosszat.Nem kell foglalkozni az ilyenekkel.
2012. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megvolt neki. Ne foglalkozz az ilyenekkel!
2012. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó,már azt hittem,hogy nem is illik megdícsérni egy adott gyereket,úgy ,hogy közben nem teszem hozzá,hogy büszke lehet az összes gyerekére.


Jobb ha nem kezdeményezek többet ezek után kedvesen beszélgetést ezzel az anyukával,mert kiszámíthatatlan reakciói vannak ezek szerint .

2012. ápr. 12. 16:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Te nem mondtál semmi rosszat. Biztos rossz napja volt, és ilyen utálatosan reagált mindenre. Fura, elhiszem, hogy rosszul esett.
2012. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz napja volt, félreértelmezte, ki tudja...

Lehet azt hiszi, hogy mivel 4 gyerek közül csak egy a lány, ezért őt tekintik kivételesnek mások, és bántja hogy a 3 fiát nem emlegetik. Ha ez így van, akkor ezt lehet csak az anyuka éri így, vagy lehet alapja is van, mert lehet mások is mindig csak a lányát dicsérik, és ez rosszul esik neki.

De ne vedd a szívedre szerintem. Te nem mondtál neki rosszat.

2012. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*érti így

bocs elírtam

2012. ápr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy különlegesen aranyos ,kivételesen segítőkész ,tündéri kislánya van ,valószínű,hogy már sokan mondhattak hasonlót neki.


Valamiért frusztrálhatta amit mondtam,de nem értettem a heves ,indulatos választ ,rosszul esett,hogy rajtam csattant olyasmiért az ostor amiről fogalmam sincsen.

2012. ápr. 12. 16:55
 8/11 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Én megkérdezném tőle legközelebb ha látnám mégis mi rosszat mondtam.És ha akkor is ugyanolyan indulatos lenne akkor hagynám a fenébe,maradjon magának.

2012. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves anyuka, kerlek ne ertsd felre, egyszeruen szerintem mar fáradtan, rutinból válaszolt.

több gyereknel nagyon nehez ugy csinalni, hogy egyik gyerkoc se erezze ugy, hogy ő kevesebb.


a lanyom megcsak egy hónapos, volt,hogy egy nap 22-en allitottak meg, hogy "jajjdeszep, milyen pici, dearanyos, gyonyoru", stb, amire en nagyon buszke voltam/vagyok, es udvariasan megkoszontem, es szivbol orultem, DE ha a fiam is mellettem lett volna, reflexbol mondtam volna valami szepet, hogy pl ügyesre "a testvere tanitotta", vagy igen, hogy a "mindkettejukre buszke vagyok".


valoszinuleg ez az anyuka egyreszt olyan "rutinos", hogy akkor is mondja, amikor nincsenek ott a tobbi gyerekei (ez kulonben jo, hogy a kislany fule hallatara dicseri a tobbieket, támogatom!), masreszt meg egyszeruen lehet fáradt volt, negy gyerek mellett biztos nem alszik sokat, es nincs sok ideje magára.


biztos utana o is gondolkodott rajta, hogy "vajon nem valaszoltam tul durvan?", de mar megtortent, ilyenkor mar elohozni utolag olyan ize.


szoval szerintem ne minositsd ez alapjan az anyukat, vagy legalabb adj neki meg egy eselyt (foleg ha ilyen kedves okos stb kislanya van, biztos jol neveli).


es a legfontosabb, hogy te se cipeld ezt magadban :) szerintem nagyon orult neki az anyuka (melyik anyuka ne orulne, ha dicserik a gyereket, foleg ha nem udvariassagbol?), kiirtad magadból, szerintem semmi gond, nagyon kedves voltal es figyelmes.


(a masik, ami eszembe jutott meg,hogy ha a fiukat nem dicseri csak a lanyt, akkor lehet frusztralja, azert reagalt igy, nem ellened szolt, csak neki mar mas jut errol eszebe)


elnezest, hogy igy tavkiertekeltem a masik anyukat, neked meg tenyleg ne essen rosszul, kedves volt toled. esetleg probalj vele beszedbe elegyedni maskor, hogy rossz napja volt e, vagy valoban bunko, tenyleg a legtobb veszeked es ellenszenv mogott egyszeru kommunikacios zavar all

2012. ápr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a többi gyermek nem volt vele,akkor semmi gond nincs ezzel.

Vagy valóban rutinból lereagálta így, mert nem szereti, ha az egyiket dicsérik a töbit nem, vagy rossz kedve volt.

Ha viszont ott volt akár egy is a többi fiúból, akkor érthetőbb.

Én se szeretem, ha csak egyiket dicsérik a másik jelenlétében. Lehet ő sokszor jár így és egy kalap alá veszi.

Nyugi, máskor nézz rá előtte, hogy milyen a kedve, ha hozzá akarsz szólni, vagy akár bárkihez.

2012. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!