Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom fürdéskor...

2 éves kislányom fürdéskor eszi a habot, a popsi krémet, meg amikor sikerül a szappant is megnyalja. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez "a tiltott gyümölcs a legédesebb" miatt lehet. Minél jobban tiltod, ő annál jobban akarja. Ezt csak úgy tudnád kivédeni, h ha hagynád neki, mert akkor ha megszokja már nem lesz érdekes. De ugye ezt jelen esetben nem kellene, így én ezeket a dolgokat olyan helyen tartanám, ahol még látni se látja, h ne vonzza őt a kíváncsiság. A habfürdőt én elfelejteném egy időre, a többit meg eldugnám előle előle. Ha már elég nagy lesz hozzá h megértse, akkor szem elé lehet tenni.
2012. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Snapette ***** válasza:
100%
Mert kíváncsi, és mert ezeknek általában olyan 'ehető' illatuk van. Nézd meg, milyen illatú, mert a kókuszos meg mézes meg narancsos mind azt a képzetet kelti, mintha finom is lenne. Egyébként meg nem baj, nem hiszem, hogy annyit enne, hogy baja legyen belőle, és majd megszokja, hogy ezek nem ehetők.
2012. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

:-D, te az én fiamról beszélsz??? :-D , engem kiborít , hogy a fiam ilyeneket csinál. Volt, hogy 3 percig nem figyeltem, és kikente magát egy fél tégely sudocremmel. Van, hogy kakis pelusnál,először a pelust viszem ki a kukába, és ö rögtön rárepül a krémre, és már nyitja is...amúgy már a szekrény tetején tartom :-D.

Fürdés: Én már csak sima vízbe teszem bele, mert még a fürdővizet is issza, és akármit csinálok csak nem hagyja abba. Élvezi, hogy rászólok, figyelemfelhívás egyértelműen, de azért csak ne igya már a langyos vizet. A végén lemosom a testét a fürdetővel, és leöblítem, majd ki is jön a vízből, mert képes kiinni az egész kádat, vizestől fürdetőtöl. Segíteni nem tudtam, tanács nincs, vagy csak annyi, hogy majd csak megnőnek:-D

2012. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi kedvencünk is a popsikrém:)))Éppen tegnap lapátolta kis a fél dobozt kb 2 perc alatt:))))Tele volt a szája és amikor elvettem visitott és mászott a krém után:)))
2012. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Bevallom meglepett, hogy más gyerek is eszik ilyesmit, de nem bánom. :)

Most már megnyugodtam, azt hittem valamilyen ásvány vagy mikroelem hiánya van.

Kedves 3. válaszoló, ma nálunk is megtörtént a pancsi víz megkóstolása, és akkor véget is vetettem a fürdőzésnek, nagy visítás lett belőle.

2012. ápr. 12. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,5 évesen ette, itta, semmi baja nem lett tőle, le szokott róla, a tusfürdőket el pakoltam a kád széléről! Nem készítek habos vizet, csak tusfürdővel a pancsolás után lemosdatom.

Egyébként hirtelen nem tudom melyiknek, azt hiszem a Shauma gyerek Samponba van keserű íz, ha a gyerek megkostolná, elmenjen tőle a kedve, és ne egye!

2012. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés felidézte bennem a gyerekkorom:) Én is rendszeresen ettem a fürdővíz tetejéről a habot, és szerencsére még mindig itt vagyok, teljesen egészségesen:)
2018. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!