Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire önálló egy majdnem 6...

Mennyire önálló egy majdnem 6 éves kisgyerek? Főleg a mindennapi dolgokra gondolok, öltözködés napközben, vetkőzés fürdéshez, cipőfűző kötés, wc, popsi törlés ha szomjas, ilyenek?

Figyelt kérdés
Párom gyerekénél nem igazán értek dolgokat. Normális hogy ennyi idősen még öltöztetni kell és ha nem adják rá a ruháját, akkor sír? Normális, hogy időnként kéri, töröljék ki a popsiját? Kiabálva mondja, hogy "szomjas vagyok", amikor kint van a konyhában az asztalon az innivalója?
2008. ápr. 29. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem,ez egyáltalán nem normális!Sőőt...

Ha nem élsz állandóan egy fedél alatt a gyerekkel,akkor viszont ne avatkozz bele a nevelésbe,de ha pótmama vagy,akkor próbálj visszavenni ebből az elkényeztetésből.Egy kicsit szarul lett nevelve,de ennek gondolom a párod és az gyerek anyja közti válás a fő okozója.

2008. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányom ősszel lesz 6 éves, egyedül öltözik, beköti a cipőfűzőjét, tölt magának innivalót, egyedül intézi a WC-t is. Na nem mindent vita nélkül és azonnal, de tudja.

Nagymama viszont öltözteti, törli stb., de ez belefér, azt szoktam mondani, hogy ha mamát meg tudod fűzni, az legyen az ő baja, de nálunk otthon más a szabály.

Szóval nyilván azt akarja elérni nálatok a gyerek, hogy kényeztessétek, figyeljetek rá; sztem amikor csak lehet, foglalkozzatok vele, ám azt el lehet várni, hogy az említett dolgokat önállóan megtegye. Ha sír, hát sír, majd abbahagyja, ilyenkor tilos engedni neki, mert a fejetekre nő!

2008. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kislányom vasárnap volt 6 éves. Mindent önállóan csinál, elég régen már. Persze, néha előfordul, hogy én öltöztetem fel, néha azért igényli. De ha nemet mondok neki, akkor gond nélkül megcsinálja. Sőt, nem is igazán akarja, hogy kiszolgálják, inkább ő szeret nekünk ennivalót szedni, üdítőt önteni, stb. Már nagyon várja, hogy megszülessen a kistesó, már eltervezte magában, hogy miket fog majd ő egyedül csinálni vele kapcsolatban... :-)

Szerintem nem kell ráhagyni mindent, úgyis meg kell hogy csinálja valamikor. És minél előbb, annál jobb!

Sok sikert és sok türelmet nektek!

2008. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen normális, azoknál a gyerekeknél ahol így lettek nevelve.

ha a szülö mindent megtesz szó szerint kinyalja a gyerek seggét majd hülye lesz önállóan bármit is meg csinálni. 3 éves gyerekek már nagyrészt önállóak.

2008. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam irni. A fiam 3 éves,egyedül öltözik,eszik,iszik ha szomjas. Enged magának vizet.Önállóan wc-ik. Egyedül a fenekét nem tudja kitörölni,a cipőjét nem tudja bekötni,meg a fogát ne tudja megmosni magától. :)Egy 6 éves gyereknek mindent önállóan kellene csinálnia. Elvan kényesztetve és ahogy már irták ki van nyalva a feneke. Ez később még rosszabb lesz.
2008. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez eddig nem volt elvárás, akkor nem fogja tudni. De ahogy visszaemlékszem, amikor én voltam hat éves (elég jól szoktam emlékezni), akkor nekem anyukám még segített öltözni (de egyedül vettem fel a cuccaim, csak anyukám is ott volt és segített), cipőt én sokáig nem tudtam kötni, nem tudom miért, az nekem nem ment, inni mindig magamnak töltöttem, vécézni is egyedül tudtam már. De ezt szoktatni kell.
2008. ápr. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!